Press "Enter" to skip to content

Sprawdzone metody izolacji fundamentów

Sebastian 0

Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych części budynku są jego fundamenty. To na nich opiera się konstrukcja całego budynku więc należy się możliwie jak najbardziej przykładać do ich budowania. Jedną z bardzo istotnych kwestii, której nie należy bagatelizować jest kwestia związana z hydroizolacją. Jej brak na naszych fundamentach może mieć naprawdę poważne konsekwencje w przyszłości. 

Skuteczna hydroizolacja fundamentów 

izolacja fundamentów budynkówNa dzień dzisiejszy w marketach budowlanych znaleźć możemy całe mnóstwo najróżniejszych materiałów używanych do stworzenia warstwy hydroizolacyjnej. Jeszcze nie tak dawno jedynym materiałem używanym do tego typu działań był lepik. Stosowano go od dziesięcioleci i nie da się ukryć, że do hydroizolacji poziomej lepik sprawdzał się dobrze. Jednak do fundamentów woda wnika również od ich bocznych ścian więc koniecznie należy zadbać również o izolację pionową. Na chwilę obecną często słyszy o tym, że izolacja fundamentów budynków wykonywana jest przy użyciu nowoczesnych folii, które przystosowane są do tego typu zadań. Od jakiegoś czasu w sprzedaży znaleźć możemy nawet takie folie, które są termokurczliwe. Przy ich użyciu możemy wokół fundamentów stworzyć naprawdę skuteczną warstwę ochronną, przez którą na pewno do fundamentów nie dostaną się żadne cząsteczki wody. W marketach budowlanych znaleźć możemy tę folię w najróżniejszych wersjach różniących się grubością. 

Przez brak skutecznej warstwy hydroizolacyjnej może dojść do tego, że ściany będą chłonąć wodę kapilarną. Przez fundamenty woda może łatwo dostawać się do górnych partii budynku. Efekt braku warstwy hydroizolacyjnej może być taki, że dojdzie do powstawania na ścianach pleśni a nawet grzybów. Warto więc do kwestii związanej z hydroizolacją się bardzo mocno przyłożyć.