Press "Enter" to skip to content

Specyfikacja dobrej klimatyzacji w biurze

Ania Ogrocka 0

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli temperatura powietrza w biurze przekracza 23 stopnie Celsjusza, to pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom dostęp do wody pitnej. Odpowiednia temperatura w miejscu pracy zwiększa jej komfort, a idąc dalej, również wpływa na jej wydajność.

Właściwa klimatyzacja miejsca pracy w Krakowie

dobra klimatyzacja do biura w KrakowieW naszym kraju coraz częściej lata są bardzo gorące ponieważ klimat umiarkowany się zmienia na bardziej tropikalny. Niektóre branże handlowe nie mają wyjścia i muszą korzystać z klimatyzacji jak na przykład branża mięsna. Wchodząc do delikatesów mięsnych prawie zawsze będzie tam klimatyzacja ponieważ asortyment wymaga utrzymania stałej, niskiej temperatury. Ale nie zawsze jest ona wymuszona specyficznym asortymentem, bo coraz częściej jest ona montowana w biurach i mieszkaniach prywatnych, które się znajdują w południowych częściach budynków i są najbardziej nasłonecznione. Dobra klimatyzacja do biura w Krakowie powinna zapewniać optymalne warunki pracy dla pracowników. Idealny klimatyzator potrafi utrzymać optymalną temperaturę w lecie jak również w zimie. W dzisiejszych czasach już każdy bank, sklep z odzieżą, a nawet apteka w Krakowie jest wyposażona w klimatyzację, bo stało się to normą. Jednak aby działała ona długo i sprawnie, konieczne są systematyczne przeglądy serwisowe, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa stosowania. W przewodach wentylacyjnych gromadzą się różne drobnoustroje, grzyby i pleśń, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka dlatego tak ważna jest systematyczna kontrola jakości pracy sprzętu.

Na krakowskim Rynku już nie znajdziemy biura bez klimatyzacji, bo każdy pracodawca dba o dobro i komfort swoich pracowników jak również klientów, którzy jego biuro odwiedzają. Podnoszenie jakości pracy jest konieczne.