Press "Enter" to skip to content

Samodzielne wywożenie odpadów z placu budowy

Gracjan Lukierski 0

W zeszłym tygodniu nasz szef wykosztował się i kupił nam nowy samochód ciężarowy. Wiązało się to z pewnymi dodatkowymi obowiązkami, jakie spaść miał na jedyną osobę w ekipie, która miała prawo jazdy na auta ciężarowe, czyli mnie. Nie martwiłem się o to – radziłem sobie z tym dość dobrze.

Pierwsze wywiezienie odpadów budowlanych ciężarówką

wywóz odpadów budowlanych w ŁodziPierwszym moim zadaniem miało być zrobienie czegoś, czego nigdy wcześniej nie robiłem. Szef powiedział, że mam się nie stresować – jeśli robię to po raz pierwszy, to nie ma najmniejszego problemu z tym, bym poświęcił na to tyle czasu, ile tylko zechcę. Moim zadaniem miał być wywóz odpadów budowlanych z naszego placu i przetransportowanie go do specjalnego miejsca. Widziałem wielokrotnie jak robili to inni kierowcy, dlatego byłem pewien, że prędzej czy później mi się to uda. Na szczęście obsługa samochodu ciężarowego była bardzo prosta. Wiedziałem, że w Łodzi było co najmniej kilka miejsc, które przyjmowały odpady budowlane i w duchu dziękowałem szefowi, że wybrał to znajdujące się najbliżej naszej budowy. Załadunek nie trwał wcale długo, choć spodziewałem się, że szybko mi to nie pójdzie. Przetransportowanie tego we wskazane miejsce było już praktycznie bułką z masłem. Zacząłem się nawet zastanawiać nad tym, czy wywóz odpadów budowlanych w Łodzi nie będzie dla mnie lepszym zajęciem, niż zawód który wykonywałem obecnie. Gdy tylko dojechałem na miejsce zostałem szczegółowo poinformowany przez pracowników odnośnie tego, co powinienem dalej robić. Wszystko okazało się być jednak bardzo proste.

Spodobały mi się nowe obowiązki, które dostałem w mojej firmie. Jako kierowca ciężarówki radziłem sobie znacznie lepiej niż na poprzednim stanowisku, które było dość wymagające fizycznie. Teraz wracam do domu i mam jeszcze energię na to, by robić coś jeszcze poza leżeniem na kanapie.