Press "Enter" to skip to content

Ruszta utrzymujące zwierzęta o ciężarze do 1000kg

Ania Ogrocka 0

 

W hodowli zwierząt trzeba stosować się nie tylko do norm polskich, ale przede wszystkim do norm unijnych. Przepisy o hodowli zwierząt zostały szczegółowo opracowane, dlatego każdy hodowca powinien się z nimi zapoznać.

Ruszta o szerokości szczeliny 3,0 i 3,5mm

dobre ruszta betonowe dla bydłaW Polsce hodowla bydła stoi na wysokim poziomie – zwłaszcza w województwach wschodnich i północnych: podlaskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim. Na tych obszarach znajduje się wiele ferm wielkotowarowych, w których hoduje się przede wszystkim bydło rasy holsztyńsko-fryzyjskiej. W każdej oborze muszą panować odpowiednie warunki do hodowli bydła. Bardzo ważne jest np. to, po czym stąpają zwierzęta. Hodowcy powinni zwrócić uwagę na możliwość utrzymania czystości w oborach. W tym pomagają dobre ruszta betonowe dla bydła, które posiadają specjalne szczeliny. W internecie można znaleźć np. ruszta czterofragmentowe. Zostały one wykonane z wysokiej jakości betonu należącego do klasy od B45 do B55. Szczeliny w rusztach betonowych są ułożone wzdłużnie, co zapewnia optymalną czystość w oborze. Przez szczeliny przedostaje się mocz i kał zwierząt w trakcie ich stąpania po rusztach. Dzięki temu posadzka jest względnie czysta. Samooczyszczanie ruszt betonowych następuje szybko – zwłaszcza jeśli zwierząt w oborze jest dużo. Szerokość szczelin wynosi zazwyczaj od 3,0 do 3,5 mm. Taka szerokość szczelin spełnia wszelkie wymogi prawne dotyczące hodowli zwierząt. Dzięki temu ruszta betonowe mogą być stosowane zarówno w hodowli bydląt młodych jak i osobników dorosłych. Ruszta są bardzo wytrzymałe.

Można je poddać obciążeniu do 1000 kg. Wysokość, szerokość oraz długość ruszt betonowych można wybrać – najlepiej odwiedzić strony internetowe różnych producentów, żeby znaleźć coś konkretnego do obory. Ruszta to idealny system utrzymania bydła.