Press "Enter" to skip to content

Rower MTB ze średniej półki

Justyna Zawicka 0

Niewiele aktywności na świeżym powietrzu może dawać tyle frajdy co jazda na rowerze MTB. Nie musimy jednak wydawać fortuny, aby jeździć na wysokiej klasy rowerze górskim. Wystarczy wejść na strony polskich producentów, aby zobaczyć, że w rozsądnej cenie możemy otrzymać jednoślad, który może z powodzeniem być używany przez nastolatka czy osobę dużo starszą.

Wielozadaniowe, niedrogie rowery MTB

Romet Rambler r9.3Do tego typu rowerów możemy zaliczyć wszystkie te modele, które zostały zaprojektowane jako jednoślady, nadające się do jazdy rekreacyjnej, lub dojazdów do pracy po bocznych lub leśnych drogach. Mając na myśli polskich producentów rowerów, możemy zakupić na przykład rower Romet Rambler r9.3. osprzęt tego typu roweru jest dobrany tak, aby móc sprostać wymaganiom amatora i osoby, która poważniej myśli o częstej jeździe na rowerze. Wiele rozwiązań technologicznych tego typu roweru, jest wprowadzanych i inspirowanych wyższymi grupami osprzętu oraz rowerami umiejscawianymi w dużo wyższej grupie cenowej. Bardzo ważnym elementem tego typu rowerów są wysokiej klasy hamulce hydrauliczne, które mogą w znacznej mierze poprawiać bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach pogodowych. Wiele typów hamulców jest także montowanych w rowerach przełajowych i crossowych. Wygodę jazdy w terenie zapewnia widelec amortyzowany, często pracujący dzięki trwałej sprężynie.

Wiele rowerów MTB w rozsądnej cenie posiada także rozwiązania, które mogą polepszać wygodę turystycznej jazdy w terenie czy na asfalcie. Mowa tutaj oczywiście o oponach, które są przystosowane do jeżdżenia po ubitych drogach i bardziej wymagającym terenie. Wygodę jazdy turystycznej (jak również i bardziej sportowej), zapewnia odpowiedni profil i kształt ramy, wymuszający wygodną pozycję za kierownicą.