Press "Enter" to skip to content

Rodzinne szycie i profesjonalne maszyny juki

Ola Bednarz 0

U mnie w rodzinie praktycznie każda kobieta miała tą samą pasję. Tą pasją mianowicie jest szycie. Szycie jednakże było u nas w rodzinie jednakże jedynie pasją, żadna z kobiet nie wykonywała tego zawodu, że tak to nazwę profesjonalnie.

Maszyny juki i moje hobby

maszyny jukiZ tego, co mówi mi moja mama, to jedynie moja prababcia przyjmowała po pracy ludzi, którzy płacili jej za to, żeby coś uszyła, bo rzeczywiście szyła przepięknie, chociaż na przykład moim zdaniem moja babcia, czy moja mama w niczym jej nie ustępują. Moja mama mówiła mi, że ta prababcia miała w domu dwie maszyny domowe. Na tych maszynach właśnie szyła. Jedna maszyna domowa, której używała babcia nadal znajduje się w naszym domu, jednakże jest to jedynie rodzinna pamiątka. Owa maszyna mianowicie jest już taka stara i zniszczona, ze kompletnie nawet nie nadaje się do jakiegokolwiek szycia. Teraz my też mamy w domu oprócz tej starej, sentymentalnej maszyny dwie profesjonalne maszyny juki. Jedna maszyna juki jest moja, ponieważ używam jej głównie ja, a drugiej maszyny raczej używa moja mama. Ja szyć lubię bardzo. Czasami zdarzyło mi się nawet uszyć coś dla moich koleżanek, które mnie o to poprosiły, kilka ubrań również uszyłam sama dla siebie, chociaż muszę przyznać że głównie szyję ubrania, ponieważ po pierwsze szycie jest na prawdę bardzo, ale to bardzo czasochłonne, a po drugie kupowane, gotowe ubrania są niekiedy dużo tańsze niż kupienie wszelkich materiałów, które są potrzebne do tego, żeby jakieś ubranie dla siebie uszyć.

Był moment w moim życiu, kiedy myślałam o tym, żeby zostać profesjonalną, zawodową krawcową, jednakże po głębszych przemyśleniach stwierdziłam, że zawodowo wolałabym zajmować się czymś innym, raczej bardziej jeżeli chodzi o wykonywanie zawodu, to kręci mnie praca biurowa, którą wykonuję.