Press "Enter" to skip to content

Rodzaje zlewozmywaków o owalnym kształcie

Dorota Romańska 0

Zlewozmywak stanowi nieodłączny element każdej kuchni. Bez niego trudno sobie wyobrazić wygodną pracę, gotowanie, zmywanie i sprzątanie. Dostęp do bieżącej wody oraz miejsca, w którym bez problemu możemy umieścić przeznaczone do mycia naczynia jest niezbędny. Na szczęście w sklepach bez problemu znajdziemy szeroki wybór zlewozmywaków, które różnią się designem, metodą instalacji, a także ceną.

Estetyczne i wygodne owalne zmywaki

owalny zlewozmywakBogata oferta producencka sprawia, że większość z nas z łatwością znajdzie coś dla siebie i dostosuje zmywak do własnych potrzeb. Na rynku możemy spotkać produkty kwadratowe, prostokątne, okrągłe i owalne, które instaluje się na kilka różnych sposobów. Mamy możliwość ich podwieszenia, nałożenia na szafkę lub wbudowania w blat. W stylowej kuchni bardzo ciekawie będzie wyglądał owalny zlewozmywak. Jest to model dostępny m.in. w kolorze czarnym o różnych odcieniach, np. grafitu, antracytu itp., białym, kremowym oraz srebrnym. Zmywaki owalne mogą być wyposażone w jedną lub dwie komory, a także wygodny ociekacz, który ułatwia układanie naczyń. Niektóre zlewozmywaki posiadają dodatkową mniejszą komorę, w które możemy wygodnie myć sztućce. Kuchenne zlewy są produkowane z odpornego na zarysowania fragranitu (połączenie granitu i spoiwa akrylowego), stali szlachetnej z jedwabiem lub z lnem, a także nowoczesnego materiału syntetycznego – tectonite.

Zlewozmywak musi znaleźć się w każdej kuchni. Jeżeli lubimy styl klasyczny w nowoczesnym wydaniu, wtedy granitowy zlew owalny w kolorze cappuccino będzie stanowił idealne rozwiązanie. Natomiast miłośnicy eleganckich form powinni zdecydować się na zlewozmywak ze stali szlachetnej z jedwabiem. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego z pewnością każdy znajdzie model idealnie dopasowany do własnej kuchni.