Press "Enter" to skip to content

Rodzaje wag do śmieciarek

Zosia Moszka 0

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w nowoczesnych śmieciarkach umieszcza się urządzenia, które podają dokładane dane odnośnie wsypywanych odpadów. Zależnie od ładowności takiej śmieciarki, wagi takie mogą różnić się między sobą. Wagi do śmieciarek działają dzięki różnym czujnikom.

Różne modele wag do śmieciarek

wagi do śmieciarekKiedy śmieciarki kursują po mieście o poranku, pracownicy służb komunalnych starają się wykonać bardzo sprawnie swoją pracę. Specjalny panel na śmieciarce, na którym staje pracownik służb, pozwala na zaoszczędzenie jak największej ilości czasu podczas podjeżdżania pod kolejny kontener. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że taka śmieciarka jest także wyposażona w specjalny system ważący odpady. Umieszczany jest on z reguły na podnośniku, na którym umieszcza się kontener podczas zsypywania śmieci do głównego zbiornika. Wagi do śmieciarek zbierają szybko informacje odnośnie odpadów i w formie raportu podają informacje do wnętrza pojazdu dzięki połączeniu z systemem GPS. Co ciekawe, istnieje także możliwość wydruku takiego raportu. Waga podaje dane dotyczące dokładanego ciężaru, przypisując jednocześnie te parametry pod kontrentych klientów, a także systematyzuje je, umieszczając przy nim dokładaną datę usługi. Takie wagi samochodowe występują w różnych modelach, a rodzaj użytego modelu zależy od pojemności śmieciarki. Jeżeli do śmieciarski zsypuje się jednorazowo olbrzymie areały odpadów, wybiera się bardziej czuły i bardziej rozbudowany model wagi. Wszystko może zależeć także od rodzaju odpadów, przewożonych przez śmieciarkę. Jeżeli śmieciarka przewozi plastik na wysypisko śmieci, wykorzystuje się wagi o mniejszym maksymalnym obciążeniu. Na rynku dostępnych jest wiele firm, specjalizujących się zarówno w wykonywaniu, jak i montowaniu takich wag w pojazdach.

Waga do śmieciarki to urządzenie, które sporządza dokładny raport odnośnie ciężaru wsypanych przed chwilą śmieci. Jest dostępne w wielu modelach, a wybór modelu jest uzależniony od maksymalnego obciążenia, na jakie narażona będzie podczas pracy waga.