Press "Enter" to skip to content

Rodzaje okien montowanych w naszych domach

Ania Ogrocka 0

Wybierając okna do swoich domów czy mieszkań pierwsze co robimy to oczywiście decydujemy o tym, jaki rodzaj okna będzie nas interesował. Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że określenie rodzaju nie będzie się odnosiło jedynie do określenia materiału, z którego będzie wykonane. Musimy również w tej kwestii wziąć pod uwagę sposób, a jaki okno będzie się otwierało. Jakie zatem rodzaje okien wyróżniamy?

Na jaki rodzaj okna się zdecydować?

okna pcv bydgoszczOczywiście każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że są okna drewniane i okna pcv. W zasadzie te dwa rodzaje są najczęściej wybierane, a można zauważyć, że okna drewniane wracają z powrotem do łask konsumentów. Warto byłoby również wymienić tutaj okna bardziej przemysłowe, których ramy wykonywane są z profili aluminiowych czy też metalowych. Można jeszcze podzielić okna według ich przeznaczenia. W tym przypadku zatem wyróżnimy okna balkonowe, tradycyjne i dachowe. Jeśli jednak chodzi o rodzaj okna, który będzie ściśle dotyczył sposobu otwierania, tutaj sytuacja nieco się rozszerza. Jest o wiele więcej typowanych rodzajów. W przypadku najczęściej wykorzystywanych okien tradycyjnych z całą pewnością uwagę zwraca podział na okna jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe czy też trójskrzydłowe. Jednak wśród nich należałoby wymienić również rodzaje okien takie jak uchylne, rozwieralne i takie, które łączą obydwie funkcje. Co do okien balkonowych łatwo jest nam się domyślić, że będą to okna przesuwne i uchylno – rozwieralne. Dachowe okna są w przeważającej ilości jednoskrzydłowe i to na dodatek wyposażone w funkcję uchylania. Oczywiście to jakie funkcje będzie posiadało dane okno będzie uzależnione od rodzaju okuć metalowych zamontowanych na okrach, mówimy tutaj zdecydowanie o zawiasach i o klamkach. 

Rodzaje okien, które zdecydujemy się zamontować w swoim domu powinni najbardziej odpowiadać naszym wymaganiom. Jednak nie można zapominać o tym, że w niektórych przypadkach rodzaj okna będzie narzucony przez specyfikę pomieszczenia, czy też rozmieszczenie w nim mebli.  

Sprawdź www.iokno.eu ofertę