Press "Enter" to skip to content

Renowacja lakieru w samochodzie

Ania Ogrocka 0

Niektórzy uważają, że polerowanie lakieru w samochodzie to prosta sprawa. Uważają, że wystarczy pasta polerska, trochę czasu i auto będzie błyszczało. Jednak nie wygląda to tak w rzeczywistości, trzeba przy polerowaniu samochodu bardzo dużo się napracować i poświecić bardzo dużo czasu.

Regeneracja lakieru samochodowego

regeneracja lakieru w KrakowieBardzo trudno jest doprowadzić lakier samochodu do stanu jaki był po wyjechaniu z salonu. Dlatego, aby zrobić to dobrze i przy okazji nie zniszczyć lakieru, należy poznać pewne zasady działania. Regeneracja lakieru w Krakowie jest przeprowadzana przez specjalistów. Dla swojego bezpieczeństwa, a raczej bezpieczeństwa lakieru lepiej oddać samochód w ręce które się na tym znają. Firmy zajmujące się regeneracją lakieru w Krakowie posiadają specjalne maszyny polerskie, które z kolei posiadają różne poziomy twardości. Niektóre używane są do korekty lakieru, a inne z kolei do wykończenia. Związku z tym, że są różne poziomy twardości, należy wiedzieć które kiedy się stosuje. Dlatego najpierw warto ocenić jakość lakieru za pomocą specjalnego miernika. Wiadomo, że lakier w samochodzie, który miał naprawy lakiernicze posiada bardzo miękki lakier. Natomiast do każdego polerowania niezbędna jest pasta polerska, którą nakłada się na lakier samochodu, a następnie dopiero poleruje. Pasta zakrywa wszystkie rysy w samochodzie, następnie również nabłyszcza. Tworzy się na samochodzie tak zwany efekt lustra. 

Renowacja lakieru należy do trudniejszych obowiązków. Jednak warto polerować swój samochód, albo mechanicznie w firmie, albo ręcznie w zaciszu domowym. Do renowacji lakieru należy zakupić odpowiednie środki, przede wszystkim pastę polerską z bardzo dobrej firmy, która stworzy powłokę ochronną na lakierze naszego samochodu.