Press "Enter" to skip to content

Remont w nowym mieszkaniu siostry

Gracjan Lukierski 0

 

Moja siostra jakiś czas temu kupiła sobie mieszkanie w kamienicy. To mieszkanie jest bardzo duże i można naprawdę bardzo dobrze to wszystko zagospodarować. Jednak kamienicy jest stara i trzeba będzie włożyć trochę pieniędzy zanim będzie można tam zamieszkać. 

Siostra kupuje parapety termoizolacyjne pod okna

termoizolacyjny ciepły parapetJedną z ważniejszych spraw potrzebnych do zamieszkania tam jest kwestia ciepła. To mieszkanie było do tej pory ogrzewany tylko piecem. Siostra chce to zmienić. Chce też żeby jak najmniej ciepła uciekało z domu. To znaczy chce wymienić okna i parapety żeby te były jak najbardziej szczelne. Bo tylko to może zapewnić to, że będzie w środku nadal ciepło. Okna siostra dokładnie wie gdzie zamówić. W tef firmie zresztą dowiedziała się, że jest coś takiego jak termoizolacyjny ciepły parapet i że takie parapety teraz coraz częściej się montuje. No przynajmniej w kamienicach to jest już pewnego rodzaju standard. Takie parapety sprawią bowiem, że przy oknie będzie dodatkowa ochrona przed zimnem. Dzięki temu w pomieszczeniu będzie cieplej a także w ten sposób realnie siostra będzie mogła oszczędzić na ogrzewaniu. Takie parapety termoizolacyjne zresztą nie są dużo droższe od zwykłego standardowego parapety, który w gruncie rzeczy niewiele daje. Także nie dopłacając dużo będzie miała w ten sposób przy oknie kolejną rzecz, która pomoże jej w utrzymaniu ciepła w mieszkaniu. Siostra ma małe dzieci i dla niej jest bardzo ważne to żeby mieszkanie było ciepłe.

Dzieci przecież nie mogą przebywać w chłodnych pomieszczeniach. Zresztą ona sama zawsze lubiła gdy było ciepło. A te parapety zostaną zamontowane przy okazji montażu okien przez tych samych fachowców. Co ponownie pomoże jej zaoszczędzić pieniądze. Cieszę się, że już niedługo będzie się tam mogła przeprowadzić