Press "Enter" to skip to content

Projekty organizacji ruchu – parkingi

Maniek Legowski 0

Projekt parkingu jest jednym z trudniejszych, do symulacji i wdrożenia, ponieważ jest tam największe natężenie samochodów na metr kwadratowy. Jeżeli jedziemy ulicą, to po prostu każdy jedzie za sobą i nikt nie robi dziwnych manewrów. Na parkingu niestety jest inaczej.

Taki projekt organizacji ruchu trzeba dobrze przemysleć

projekt organizacji ruchuProjekt drogi musi uwzględniać różne czynniki, projekt parkingu musi uwzględniać niemal te same czynniki tylko jeszcze to, żeby był przejazd, jeżeli jakiś kierowca będzie parkował na 15 razy, musi uwzględniać przejezdność nawet w przypadku stłuczki. Projekt organizacji ruchu Kraków na parkingu to naprawdę wyzwanie. Dobrze, że odchodzi tam z reguły projekt chodnika, jednak już sama analiza, skąd kto będzie wyjeżdżał, którą drogę dać z pierwszeństwem itd. jest wymagająca. Szczególnym wyzwaniem jest parking piętrowy podziemny lub naziemny. Wszędzie tam jednak projektanci muszą obliczyć jaki jest maksymalny nacisk, ile może maksymalnie wjechać samochodów. Jest to bardzo ale to bardzo ważne dla bezpieczeństwa korzystających z takiego parkingu. Błąd w obliczeniach tego typu może kosztować życie nawet kilkunastu, kilkudziesięciu lub kilkuset osób zależnie od fajni nieszczęścia. W innych krajach projektanci muszą uwzględnić również trzęsienia ziemi, żeby więc budynek był jak najwytrzymalszy. Wszystko, żeby ominąć jakąkolwiek tragedie.

Nikomu nie jest to potrzebne po pierwsze dla czystego sumienia, a po drugie dla uznania w branży. Po takim wypadku projektant byłby skończony w swojej branży. Dlatego często projektant i konstruktor mostu staje pod nim podczas pierwszego przejazdu.