Press "Enter" to skip to content

Profesjonalne pokazy magii

Adam Lasecki 0

Spośród wszystkich sztuk scenicznych iluzja jest chyba jedną z najbardziej tajemniczych i interesujących. Publiczność zachwyca się zjawiskami, których nie potrafi wyjaśnić i których sekrety są pilnie strzeżone przez samych artystów. Pomimo, że tradycyjny pokaz iluzji na ogół kojarzy nam się z wyciąganiem królika z kapelusza, jest to tylko mały ułamek tego, co mogą nam zaprezentować iluzjoniści.

Szeroki wachlarz profesjonalnych pokazów magii

profesjonalne pokazy magiiZawodowi iluzjoniści mają w swoim repertuarze wiele rodzajów magicznych spektakli. Zazwyczaj specjalizują się w jednym z nich, ale starają się zachować wszechstronność. Niewątpliwie taka postawa pomaga w utrzymaniu się na rynku i umożliwia poleganie na iluzji jako na jedynym źródle utrzymania, co w przypadku początkujących iluzjonistów może wcale nie być takie łatwe. W ten sposób oferta pokazów magicznych pozostaje bardzo urozmaicona i atrakcyjna. Profesjonalne pokazy magii obejmują zarówno widowiskową iluzję sceniczną, jak i mniejsze, często prywatnie zamawiane pokazy, które mogą stanowić dodatek do oficjalnych spotkań i imprez, od spotkań integracyjnych po urodziny. Popularne stało się chociażby zamawianie magika na urodziny dzieci. Wtedy pokaz zazwyczaj odbywa się w wybranym przez rodziców miejscu, a iluzjonista wszystkie niezbędne rekwizyty przynosi ze sobą. W przypadku pokazów towarzyszących imprezom wzięte są także seanse tzw. close-up magic, czyli magii stolikowej. Wymagają one od iluzjonisty nie lada zręczności i praktyki, gdyż demonstruje on sztuczki w bardzo bliskiej odległości od widzów, praktycznie siedząc z nimi przy jednym stoliku (stąd nazwa). Niesłabnącą popularnością cieszą się także pokazy magii karcianej, klasyczne i bardzo mocno kojarzące się ze sztuką iluzji. Profesjonalni magicy powinni umieć nie tylko poprawnie wykonać sztuczki, ale też swobodnie nawiązywać kontakt z publicznością. Interakcja z widzami i angażowanie ich w niektóre elementy pokazu jest na ogół bardzo dobrze przyjmowane i znacząco wpływa na popularność i renomę iluzjonisty. W końcu kto z nas nie chciałby choć przez chwilę mieć swój udział we współtworzeniu magii?

Warto choć raz wybrać się na profesjonalny pokaz iluzji, by poddać się urokowi tej sztuki i na własne oczy przekonać się, jak trudne do uwierzenia sztuczki potrafi zaprezentować doświadczony iluzjonista. Być może zainspiruje nas to i sami nauczymy się kilku, które będziemy mogli potem pokazać znajomym? Tak czy inaczej, dobra zabawa gwarantowana.