Press "Enter" to skip to content

Profesjonalne gilotyny do papieru

Dorota Romańska 0

Gilotyny do papieru są wykorzystywane w domach, biurach, punktach usługowych (np.: w punktach xero, introligatorskich itp.), a także w drukarniach oraz fabrykach. W zależności od przeznaczenia można wybierać w różnych modelach krajarek, zaczynając od najprostszych, które tną około 5-20 kartek na raz, po modele przemysłowe, przeznaczone do cięcia całych ryz papieru.

Parametry profesjonalnych krajarek

krajarki do papieruGilotyny do papieru stosowane w przemyśle (introligatornie, fabryki, drukarnie) muszą cechować się odpowiednimi parametrami i wytrzymałością na długotrwałą pracę. Ważna jest również tutaj duża wydajność urządzeń. Wybierając krajarki do papieru na początku należy zwrócić uwagę na liczbę kartek, które są w stanie przeciąż jednorazowo – największe kroją nawet do pięciuset sztuk. Użytkownicy muszą jednak pamiętać, że nie należy pracować ciągle z maksymalnym obciążeniem. Kolejnym ważnym parametrem gilotyny do papieru jest długość cięcia, czyli największy wymiar krojonego materiału. Każda ilość papieru przed cięciem musi zostać odpowiednio dociśnięta. W urządzeniach zaawansowanych technologicznie odbywa się to automatycznie, niektóre wyposażane są również w laser, wskazujący linię cięcia. Prostsze krajarki wymagają ręcznego dociskania za pomocą specjalnej dźwigni lub listwy, czy osłony ostrza. Najnowocześniejsze modele pozwalają na podłączanie urządzeń peryferyjnych, dzięki czemu cały cykl pracy może zostać zintegrowany i usprawniony.

Profesjonalne krajarki do papieru są dużo większe niż te używane w biurach lub w domach. Gwarantują one znacznie dokładniejsze cięcie i wydajniejszą pracę. Zakup gilotyny przemysłowej to znaczny wydatek, dlatego warto zainwestować w urządzenie wysokiej jakości, które będzie działało bezawaryjnie przez długie lata.