Press "Enter" to skip to content

Profesjonalna integracja sensoryczna w Rzeszowie

Maniek Legowski 0

Nie da się ukryć, że każdego dnia oddziałują na nas bardzo różne bodźce. Widzimy, dotykamy, słyszymy, smakujemy i czujemy. Wszystkie czynności, które codziennie wykonujemy wymagają zaangażowania układu sensorycznego. Człowiek przecież odbiera świat poprzez zmysły i jest to coś zupełnie oczywistego. Okazuje się jednak, że coraz więcej dzieci ma problem z poprawnym reagowaniem na bodźce. Konieczna jest pomoc specjalistów.

Co warto wiedzieć o integracji sensorycznej?

integracja sensoryczna rzeszówKażdy rodzic chciałby, aby jego dziecko mogło się prawidłowo rozwijać i poznać świat tak samo, jak jego rówieśnicy. Czasem jednak nasze starania nie wystarczą, ponieważ zaburzony może być jego wewnętrzny układ odczuwania. Dziecko może w nieprawidłowy sposób reagować na oczywiste bodźce i nie będzie w stanie samo sobie z nimi poradzić. Mogą pojawiać się problemy, które wpłyną na jego późniejszy rozwój. Bardzo pomocna jest integracja sensoryczna Rzeszów jest miastem, w którym znajdziemy wielu specjalistów, którzy prowadzą profesjonalną terapię. Dziecko najpierw musi zostać odpowiednio zdiagnozowane. W trakcie terapii stymulowany jest układ nerwowy małego człowieka. Trzeba wypracować nowe metody odbioru bodźców, które będą adekwatne do danej sytuacji. Dziecko nauczy się rozpoznawać bodźce i właściwie na nie reagować. Celem terapii jest poprawienie codziennego funkcjonowania, zniwelowanie stresu związanego z poznawaniem bodźców i poprawa komfortu życia. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie i muszą być powtarzane również w domu.

Jeśli zauważyliśmy, że nasze dziecko ma problemy i nie potrafi poradzić sobie z odbiorem tego, co go otacza, powinniśmy poszukać profesjonalnej pomocy. Mózg małego człowieka jest dużo bardziej plastyczny i szybciej potrafi poddawać się zmianom. Dobry terapeuta będzie w stanie naprowadzić go na właściwe tory, dzięki czemu nauczy się prawidłowego odbioru bodźców i będzie mógł dobrze się rozwijać.