Press "Enter" to skip to content

Producent przyczep rolniczych a wyposażenie przyczepy

Ania Ogrocka 0

Poruszając się po drogach głównie tych mniejszych, wiejskich szczególnie w okresie lata możemy natknąć się na pojazdy, które nieco hamują ruch na ulicy. Są to przede wszystkim dużej wielkości pojazdy rolnicze przewożące plony bądź bele siana do konkretnego miejsca. Najczęściej można dostrzec kombajny oraz ogromne nowoczesne traktory, do których doczepione są przyczepy rolnicze. Jako, że naczepa jest elementem poruszającym się po drodze musi spełniać pewne wymagania. 

Przyczepy rolnicze – co muszą posiadać? 

Producent Przyczep rolniczychObejmują je zasady ruchu drogowego i dopuszczonych pojazdów do poruszania się po drogach. Dlatego też muszą mieć odpowiednie światła – stopu, postoju oraz kierunkowskazy. Dodatkowo hamulec postojowy, może być ręczny. To jest bardzo ważna kwestia, bo rzutuje bezpośrednio na kwestie bezpieczeństwa. Producent Przyczep rolniczych kładzie na to szczególny nacisk. Podobnie jest na posiadanie trójkąta ostrzegawczego. Nas trasie dzieją się różne rzeczy, dlatego lepiej jest dmuchać na zimne. To też sprawia, że dołączane są kliny pod koła. Bywa, że naczepa jest zapakowana dużą ilością towaru, kliny podłożone pod tylne koła spowodują, że auto nie będzie się staczało. Warto także zwrócić uwagę na to  w jaki sposób zabezpieczona jest klapa naczepy. Przeważnie teraz stosuje się zamykanie hydrauliczne. Jest to wygodne rozwiązanie przez wielu stosowane. Jednak zwrócenie swojej uwagi na fakt posiadania zamykania ręcznego, czyli posiadanie przez naczepę tak zwanych zatrzasków jest równie ważny. 

Czasami układy hydrauliczne są kapryśne. W takim wypadku można bez problemu poradzić sobie manualnymi sposobami nie martwiąc się o opóźnienia. W podstawowym wyposażeniu naczep rolniczych znajdują się także światła led sprawiające, że jest ona znacznie lepiej widoczna po zmroku.