Press "Enter" to skip to content

Producenci tworzą różne rodzaje saun infrared

Ola Bednarz 0

Sauny na podczerwień są reklamowane jako doskonały sposób na czerpanie korzyści z sauny przy mniejszym zużyciu energii. Istnieje wiele dowodów na to, że terapie związane z korzystaniem z sauny na podczerwień niosą wiele korzyści zdrowotnych. Zanim jednak z nich skorzystamy, warto najpierw skonsultować się z lekarzem.

Istnieje wielu producentów saun infrared

producent saun infraredSauna na podczerwień to nie to samo co sauna parowa. Według stron internetowych poświęconych medycynie komplementarnej i alternatywnej sauna na podczerwień jest ogrzewana za pomocą żarowych promienników podczerwieni. Energia podczerwieni wytwarzana przez te sauny jest taka sama, jak energia pochodząca ze Słońca. Dzięki temu użytkownicy mogą doświadczyć korzystnego wpływu promieniowania podczerwonego bez narażania się na szkodliwe promieniowanie UV pochodzące ze Słońca. Energia podczerwieni wytworzona przez lampy cieplne w saunie na podczerwień jest zwykle klasyfikowana jako energia bliskiej podczerwieni i średniej podczerwieni. Jednak istnieją również sauny, które są specjalnie zakwalifikowane jako sauny na daleką podczerwień ze względu na ich zdolność do wytwarzania tego rodzaju energii; producent saun infrared z reguły informuje, o jaki typ sauny w danym przypadku chodzi. Z korzystaniem z saun na podczerwień związane są liczne pozytywne efekty zdrowotne. istnieje spora liczba dowodów na powiązanie korzystania z sauny na podczerwień z poprawą zastoinowej niewydolności serca i ciśnienia krwi. 

Istnieją pewne dowody na to, że sauny na podczerwień mogą pomóc w łagodzeniu zespołu chronicznego zmęczenia i przewlekłego bólu. Korzystanie z sauny na podczerwień pomaga też zmniejszyć ból i sztywność u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów lub zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa.