Press "Enter" to skip to content

Proces tworzenia kominków i parapetów

Ania Ogrocka 0

W naszym kraju jest bardzo wiele przedsiębiorstw, które zajmują się wytwarzaniem i produkowaniem przeróżnych artykułów, które są wykorzystywane do użytku codziennego lub też i nie, ale są niezbędne. Takim niezbędnymi artykułami na pewno są artykuły spożywcze, chemiczne, leki, meble i tak dalej.

Parapety – ważny element wystroju

parapetyAle ja postaram się wam nieco bliżej opisać proces produkcyjny parapetów oraz kominków. Porównam ich procesy produkcyjne by wykazać wam podobieństwa i różnice jakie występują. Pomimo, że te dwa artykuły nie są względem siebie komplementarne, czy substytucyjne, ale one występują w naszym umeblowaniu. Parapety dostępne w Poznaniu i okolicy raczej mają wszyscy, trudno było by się bez nich obyć, choć jeśli ktoś nie ma parapetów zewnętrznych, czy wewnętrznych to też to może być normalne, choć może to być nie codzienny widok. Kominki z kolei nie każdy ma, ale coraz więcej ludzi decyduje się na ich zakup. Nie trzeba przecież ich zabudowywać, na rynku jest wiele dostępnych kominków wolnostojących. A zatem produkcja parapetów jest znacznie łatwiejsza od produkcji kominków, z uwagi na fakt, że kominek składa się z więcej ilości elementów, niż parapety. Na przykład parapety z kamienia są bardzo proste do wyprodukowania. Trzeba mieć dobrej jakości kamień i w odpowiedni sposób go oszlifować oraz nadać odpowiedni kształt. Materiały i proces produkcyjny jest o wile tańszy od tych przy produkcji kominków. W Poznaniu działa taki zakład, gdzie wytwarzane są parapety i tam na zakładzie jest dość mało maszyn produkcyjnych o różnym zastosowaniu.

A w zakładzie, gdzie wytwarzane są kominki, to raczej spotkamy liczne maszyny, które służą do czego innego. Czas produkcji parapetów też jest znacznie krótszy niż w przypadku wyprodukowania kominka. Kontrola jakości też jest łatwiejsza.