Press "Enter" to skip to content

Proces produkcji stali żaroodpornej

rabartosz 0

Podobnie w przypadku innych sektorów, tak zwane koszty cyklu życia (LCC) odgrywają istotną rolę przy wyborze materiału. W odróżnieniu od konwencjonalnych stopów ferrytycznych, austenitycznych i na bazie niklu, w przypadku tych szczególnych stali nacisk kładzie się niewątpliwie na naprężenia spowodowane wysokimi temperaturami, jak wspomniano wcześniej.

Co jest istotne w produkcji stali nierdzewnej?

stal żaroodporna h25n20s2Stale nierdzewne żaroodporne mają szeroki zakres zastosowań. Żaroodporne stale nierdzewne takie jak stal żaroodporna h25n20s2 są używane głównie jako arkusze, zarówno w postaci cienkich, jak i grubych arkuszy. Najpopularniejsze powierzchnie to wykonanie 2B (walcowane na zimno, wyżarzane i trawione), 2C (walcowane na zimno, wyżarzane i nieodkamieniane), 2E (mechaniczne odkamieniane i trawione), 1C (walcowane na gorąco, wyżarzane i nieodkamieniane) i 1D ( walcowane na gorąco, wyżarzane i marynowane). Blachy precyzyjne dostępne są również w wykonaniu 2R (walcowane na zimno i wyżarzane na połysk). W tym kontekście należy wspomnieć, że nie każdy producent ma możliwość zaoferowania surowca nietrawionego. W przypadku powierzchni trawionych lub nietrawionych opinie na rynkach międzynarodowych są różne. Wielu producentów sprzętu preferuje wytrawione powierzchnie. Według nich wady powierzchni są widoczne natychmiast. Podczas gdy niektóre pierwiastki są używane do wzmocnienia, inne są używane głównie ze względu na odporność na utlenianie, urabialność procesu i stabilność mikrostruktury. Generalnie istnieją dwie podstawowe klasy stali żaroodpornych. Stale te mają taką samą strukturę kryształów sześciennych z centrowanym korpusem, jak żelazo. Stale te składają się zasadniczo z żelaza z niewielką zawartością składników stopowych.

Stop niklowo-kobaltowy jest trwałym materiałem, który jest szeroko stosowany w elektronicznym zdalnym sterowaniu, przemyśle energii atomowej, technologii ultradźwiękowej i innych dziedzinach, nikiel jest często używany jako katalizator uwodornienia w przemyśle chemicznym.