Press "Enter" to skip to content

Prezent na roczek

Adam Lasecki 0

W weekend wybieramy na pierwsze urodziny do synka mojej koleżanki. Wyprawiają niewielką uroczystość w pobliskim hotelu. Zaproszona jest rodzina i kilku znajomych, którzy mają dzieci w podobnym wieku. Jedziemy na obiad a później jeszcze będzie tort oraz kawa. Torcik zamówiła w pobliskiej, małej cukierni – specjalnie zaprojektowany na roczek.

Wybrałam zestaw drewnianych klocków

klocki drewnianeDziś wreszcie wybraliśmy się do sklepu z zabawkami aby kupić prezent. Mały ma już ich tyle, że trudno będzie znaleźć coś oryginalnego. Maskotki, misie, zabawki interaktywne, poduszki, kocyki – wszystko jest takie oklepane. Nie miałam żadnego dobrego pomysłu. Chodząc już dwadzieścia minut po sklepie trafiłam na klocki drewniane. Pomyślałam sobie – to jest to. Są to wysokiej jakości, ekologiczne produkty. Sprzedawane są w różnych zestawach. Mogą to być klocki w różnych kształtach i kolorach do układania, edukacyjne literki i cyferki, warzywa, owoce, domino i wiele innych. Mają duży rozmiar oraz pomalowane są farbami bezpiecznymi dla dzieci. Na prezent wybrałam zestaw składający się z pięćset sztuk klocków w różnych kształtach i w pięciu kolorach. Za ich pomocą można zbudować wiele niepowtarzalnych budowli, miast, zamków, fortec oraz innych obiektów. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Całość zapakowana jest w piękną, kartonową tubę. Klocki z różnych zestawów można ze sobą łączyć więc w przyszłości mogą sobie dokupić jeszcze dodatkowe elementy. Zabawa przy zastosowaniu klocków wspomaga naturalny rozwój oraz wyobraźnię dziecka.

Dzięki nim uczy się ono kreatywności oraz logicznego myślenia i cierpliwości. Za pomocą klocków dzieci mogą zbudować swój własny świat. Mam nadzieję, że prezent się spodoba i obdarowany będzie chętnie po nie sięgał podczas codziennych zabaw.