Press "Enter" to skip to content

Prawdziwa przyjaźń i personalizowane kubki

Renata Arciszewska 0

Usłyszałam od pradziadka niesamowitą i wzruszającą opowieść o przyjaźni, której nie pokonał strach. W czasie II wojny światowej dziadek ze swoim przyjacielem zaciągnęli się do tej samej armii.

Atrakcyjne, personalizowane kubki dla synów

personalizowane kubkiPewnego dnia podczas silnego ostrzału, dziadek stracił z oczu swojego przyjaciela i postanowił go odszukać, dowódca nie chciał się zgodzić, ale dziadek nie posłuchał i poszedł, odnalazł go rannego i przyniósł do okopów, dowódca zapytał czy warto było się narażać, aby przynieść trupa, dziadek odpowiedział, że warto, bo gdy podszedł do przyjaciela on wyszeptał – wiedziałem, że przyjdziesz. Zdarzył się chyba cud, bo przyjaciel przeżył i teraz jak są już bardzo sędziwymi staruszkami stali się prawie nie rozłączni. Ostatnio przyszedł do dziadka i powiedział, że przyniósł prezent dla przyjaciela, bardzo wyjątkowy prezent a zarazem pamiątka, była nią stacja pogody, czyli termometr, barometr, zegar w jednej obudowie, kupił ją po to, aby w jednym miejscu dziadek miał zebrane wszystkie ważne dla niego informacje. Upominek był bardzo elegancki i wzruszający, ponieważ na wierzchniej stronie miał napis „ Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich – dla przyjaciela jedynego, jakiego mam”. Od tamtej pory staram się kupować spersonalizowane prezenty, ponieważ biegnący czas ożywia te przedmioty wspomnieniami i zatrzymuje na chwilę czas. Syn też podchwycił ten pomysł i kupując oryginalny prezent dla dziewczyny, wybrał modną obecnie szafirową sznurkową bransoletkę z zawieszką w pozłacane serca i na jednym z nich było napisane jej a drugim jego imię. Znalazłam sklep z różnymi kolorowymi rzeczami i kupiłam atrakcyjne personalizowane kubki dla moich synów oraz prezent na imieniny dla mojego męża.

Chciałam, żeby był to niezwykły upominek i wybrałam podkowę na szczęście z mosiądzu. Była pięknie wykonana i zamówiłam napis „Jesteś przyjacielem, ponieważ jesteś węzłem, który łączy, lecz nie zniewala”.