Press "Enter" to skip to content

Praktykant w firmie ze sprawdzonymi dachami

Ola Bednarz 0

W zeszłym roku odbywałem praktyki w firmie dekarskiej z Józefowa. Bardzo dobrze wspominam ten okres, ponieważ wiele się nauczyłem i zdobyłem ogromne doświadczenie.

Sprawdzone dachy i dobry dekarz

dachyPomagałem dekarzom, którzy montowali dachy i wiele razy dostawałem samodzielne zadania. Jeżeli chodzi o dachy, to wiem na chwilę obecną na ich temat dosłownie wszystko. Sprawdzone dachy z garwolina montuje się w prosty sposób, pod warunkiem, że posiada się odpowiednie doświadczenie. Przez większość czasu oczywiście tylko pracowałem jako pracownik pomocniczy a dachy kładli wykwalifikowanie dekarze. Pewnego razu dostaliśmy zlecenie od firmy z Nadarzyna i całą ekipą pojechaliśmy tam, żeby wymienić dachy na kilku budynkach. Było to duże zlecenie, które zajęło nam sporo czasu, ale to dzięki wyjazdowi do Nadarzyna moja nauka mocno ruszyła do przodu. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, to najpierw musieliśmy zdemontować wszystkie stare dachy i zrobić przygotowania pod nowe dachy. Nauczyłem się wtedy jak się demontuje dachy oraz jakie środki ostrożności powinny zostać zachowane. Samodzielnie demontowałem dachy, ponieważ mój opiekun zdecydował, że już czas, abym zabrał się za konkretną pracę. Kiedy już zdemontowane zostały wszystkie dachy, to mogłem z pozostałymi pracownikami przygotować wszystko pod nowe dachy. Pracowałem równie ciężko jak pozostali i było to docenione. Opiekun pochwalił mnie i przyznał, że w przyszłości zostanę doskonałym dekarzem. Nowe dachy kładło się już bardzo łatwo. Wiedziałem dokładnie jak układać dachówki oraz jaka kolejność jest konieczna, by wszystko zostało wykonane prawidłowo.

Praktyki nauczyły mnie bardzo dużo i jestem wdzięczny tej firmie, że przygotowała mnie do pracy dekarza. Chcę po szkole otworzyć własną działalność i na pewno z takim doświadczeniem się uda.