Press "Enter" to skip to content

Praktyczne zegary astronomiczne

Olaf Niewiadomski 0

Nowinki technologiczne cały czas nas zaskakują – usprawniają pracę i codzienne funkcjonowanie przy natłoku pracy i wielu obowiązków. Jednym z takich urządzeń są zegary astronomiczne, które sterują zasilaniem użytkowanych na co dzień odbiorników elektrycznych.

Do czego służą zegary astronomiczne?

Zegar astronomicznyNowatorskie rozwiązania niejednokrotnie ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Profesjonalny zegar astronomiczny to niezwykle przydatne urządzenie, które pozwala na sterowanie odbiornikami w zależności od rzeczywistego czasu astronomicznego. Taki zegar astronomiczny znajduje często wykorzystanie przy zarządzaniu oświetleniem – a wszystko z zachowaniem dobowych punktów zachodu i wschodu słońca. W jaki sposób działa taki zegar? Na podstawie bieżącego czasu oraz wprowadzonych współrzędnych automatyczny mechanizm zegara szacuje dokładnie czas wschodu i zachodu. Dzięki temu nie jest konieczne wykorzystywanie dodatkowych czujników zewnętrznych. Co ważne, automatyczny programator radzi sobie również z dostosowaniem trybu pracy wobec zmian czasu letniego na zimowy i odwrotnie. Zegar astronomiczny posiada czytelny wyświetlacz i jest bardzo prosty w obsłudze. Intuicyjny panel sterowania nie sprawia żadnych problemów. To niewielkie urządzenie zasila bateria litowa, której żywotność wynosi ok. 3 lat. Nowoczesne zegary astronomiczne są kompatybilne z systemem Android w telefonach, co pozwala na bezpośrednią konfigurację i odczytanie pomiarów zegara przy użyciu telefonu.

Funkcjonalność zegarów astronomicznych wykorzystywana jest w wielu miejscach. Zarówno na prywatnych posesjach jak i do sterowania urządzeniami użyteczności publicznej – na przykład oświetlenia ulicznego lub obiektów sportowych. Niezawodne działanie to bezdyskusyjny atut tych urządzeń.