Press "Enter" to skip to content

Praktyczne kolorowe pieluchy

Zosia Moszka 0

Kompletowanie wyprawki jest przeważnie zadaniem, którym zajmuje się przyszła mama. Musi ona nabyć wszystkie niezbędne produkty, które będą potrzebne maluchowi przez pierwsze miesiące, a nawet lata. Na pewno musi ona kupić pieluszki wielokrotnego użytku.

W jakich kolorach są pieluszki?

kolorowe pieluchyW dzisiejszych czasach większość mam zakłada noworodkom i niemowlakom jednorazowe pieluszki, które znacznie ułatwiają utrzymanie malucha w czystości. Jednakże korzystają one także z pieluszek wielorazowych, które obecnie mają inne przeznaczenie niż kiedyś. Przeważnie są one wykonane z miękkiej tetry, która świetnie chłonie wodę, jest miękka w dotyku i ma dość rzadki splot. Mamy najczęściej wybierają klasyczne białe, ale można też spotkać kolorowe pieluchy, które z pewnością ożywią monotonię kolorów dominujących w wyprawce malucha. Bez względu jaki model pieluch wybierzemy, to zawsze będą one miały jednakowy rozmiar siedemdziesiąt pięć na siedemdziesiąt pięć centymetrów, które w zupełności wystarczą dla noworodka lub niemowlaka. Kiedy już nie będą potrzebne przy opiece nad dzieckiem, to można je wykorzystać w domu. Poza najpopularniejszymi tetrowymi, w sprzedaży znajdziemy także flanelowe czy bambusowe pieluchy. Flanelowe są przeważnie jednostronne i są znacznie grubsze niż tetrowe. Bambusowe pieluszki są najdroższe, gdyż materiał ten posiada naturalne właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze czy w jego składzie znajdziemy filtry ultrafioletowe, które doskonale chronią malucha przed promieniowaniem słonecznym.

Z pewnością zakup pieluszek będzie konieczny dla każdego maluszka, gdyż przydadzą się w codziennych czynnościach. Mogą mieć dowolne kolory lub ciekawe aplikacje na materiale. Ich cena jest mocno zróżnicowana i zależy od wybranego modelu.