Press "Enter" to skip to content

Praca w nowoczesnym zakładzie stolarskim i krzesła werek

Monika Zezik 0

Od dzieciństwa zawsze interesowałam się stolarką. Zawsze chciałam pracować jako stolarz, albo otworzyć własny warsztat stolarski. Chyba moja pasja wynika z faktu, że mój dziadek był stolarzem, mój tata jest stolarzem oraz ja chcę nim zostać. Zawsze pomagałam dziadkowi jak jeszcze żył i obecnie pomagam teraz tacie w wszelkich pracach stolarskich.

Krzesła werek – produkujemy je na codzień

trwałe krzesła werekOn ma swój własny zakład stolarski, ja też bym chciała mieć taki swój, ale póki co to pracuję obecnie w zakładzie ojca. Jest to bardzo nowoczesny zakład, w którym są bardzo dobre sprzęty do robienia mebli. Zakład specjalizuje się głównie w robieniu stołów oraz krzeseł. Stoły wykonywane są wyłącznie z drewna, a krzesła tylko do niedawna były wykonywane z drewna. Teraz oprócz tych drewnianych produkowane są z innych tworzyw. Niedawno powstał nowy dział z tego powodu. Firma się rozwija, to bardzo dobrze wróży na przyszłość. Ojciec zawsze mi powtarza, że przejmę po nim pałeczkę zarządzania biznesem. Z drewna są wykonywane krzesła warsztatowe, ale mają też inne elementy. Na nowym dziale produkowane są krzesła negro, krzesła do barów, takie bez oprać oraz trwałe krzesła werek. Jeśli te będą się dobrze sprzedawały to może będą produkowane jeszcze inne modele.

Ja za to bardzo lubię przebywać w dziale, gdzie wykonywane są stoły z drewna, tam niemalże wszystkie prace wykonywane są ręcznie. Tylko do cięcia stosowane są maszyny, ale i tak tylko wtedy, gdy jest duże zamówienie na stoły. Ostatnio ktoś postawił w tym dziale wózki osiatkowane na narzędzia.