Press "Enter" to skip to content

Praca przedstawiciela handlowego z kompresorami

Paweł Bednarek 0

W handlu zawsze trzeba znać zastosowanie produktów, które się poleca lub sprzedaje. Ja nauczyłem się tego pracując jako przedstawiciel handlowy. Tak na prawdę zawsze chciałem sprzedawać. Łatwo nawiązywałem kontakty z ludźmi i praca w takim charakterze sprawiała mi jak największą przyjemność.

Polecałem kompresory naszym klientom 

kompresor olejowyStarałem się polecać produkty i zawsze dawałem na ich temat wyczerpującą opowieść. Ostatnio w naszej linii pojawił się całkiem nowy produkt. Szef stwierdził, że z czasem trzeba dodawać coś nowego aby jeszcze bardziej zachęcić klientów do kupna. Zawsze gdy pojawiało się coś całkiem nowego miałem przed sobą sporo pracy, ponieważ musiałem nauczyć się parametrów nowego produktu. Tym razem przydzielono mi kompresor olejowy. To oczywiście było dla mnie wielkim wyzwaniem, ponieważ wcześniej nie miałem kontaktu z urządzeniami warsztatowymi. Oczywiście do tematu podszedłem bardzo profesjonalnie i od razu zacząłem uczyć się jak działa kompresor. Potem musiałem znać jego części, modele oraz inne szczegóły. Zawsze starałem się być przygotowany na czasami dociekliwe pytania naszych klientów. Oczywiście modele kompresorów bardzo się od siebie różniły i miały inne zastosowania. Jedne z nich mogły okazać się bardzo przydatne w zwykłym garażu przeciętnego człowieka, a inne nadawały się do warsztatów czy bardziej profesjonalnych stanowisk pracy. Jako przedstawiciel handlowy musiałem zawsze trafiać w sedno i podawać przykładowe zastosowania.

Wtedy taki człowiek zainteresował się tym co mam do powiedzenia i dużo chętniej podejmował decyzję o kupnie. Oczywiście jako człowiek polecający nasze usługi często odwiedzałem różnego rodzaju targi gdzie prezentowałem nowe kompresory. Takie sytuacje były zawsze stresujące i trzeba było się do nich odpowiednio przygotować.