Press "Enter" to skip to content

Popyt na sauny cały czas rośnie

Zosia Moszka 0

 

W bardzo szybkim tempie rośnie liczba osób zażywających kąpieli w saunach, gdyż samych miejsc gdzie można za opłatą korzystać z sauny też jest coraz więcej. 

Czy sauny są zdrowe?

sauny fińskie ogrodoweIstnieje wiele typów saun – łaźnie parowe, sauny infrared, sauny suche domowe, sauny fińskie ogrodowe i wiele wiele innych. Rośnie też liczba producentów zajmujących się wytwarzaniem saun, a co za tym idzie rośnie i sprzedaż. W samej Polsce rynek ten wyceniany jest już na 150 milionów złotych. Niezależnie jednak od typu sauny wielu ekspertów potwierdza dobry wpływ na zdrowie tych urządzeń. Ponad 75 procent osób regularnie korzystających z saun deklaruje poprawę zdrowia na przestrzeni ostatniego roku. Okazuję się, że niezależnie od typu i miejsca korzystania – czy to niewielka domowa sauna, czy też ogromne łaźnie we wszelkiego typu termach korzystanie z saun pozwala ustrzec się wielu chorób takich jak przeziębienia, zapalenia płuc, oskrzeli, tzw. chorób nauczycielskich gardła i wielu innych, a także pozwala podnieść odporność. Badania pokazują, że osoby, które uczęszczają na sauny cieszą się także lepszą kondycją psychiczną. Spowodowane to jest „chwilą wyciszenia”, której mogą zażyć właśnie siedząc w saunie i koncentrując się na własnych przemyśleniach. Sportowcy często po treningu, aby dogrzać organizm korzystają dodatkowo z saun. Pozwala to podnieść wydolność organizmu i pojemność płuc. Dlatego na popularności zyskują mniejsze typy saun montowanych w domach czy apartamentach.

Montaż takiej sauny jest stosunkowo niedrogi, a sama eksploatacja okazuje się bardzo tania, gdyż nowoczesne sauny projektowane są tak, aby nie pobierać dużo energii i długo trzymać ciepło. Stąd wiele osób, które w ostatnim czasie interesują się tematem obserwuje duży spadek cen tych urządzeń i zwiększony popyt.

Więcej na stronie sauna-r.com