Press "Enter" to skip to content

Pomysł na biznes – wykonywanie mebli na wymiar

Ania Ogrocka 0

W zeszłym tygodniu byłem u znajomego w Szczecinie. Nie widzieliśmy się kilka lat i postanowiliśmy odświeżyć naszą znajomość. Łukasz mieszka w centrum Szczecina i ma całkiem ładne mieszkanie.

Fach stolarski w ręku i meble na wymiar

meble na wymiarOpowiadał mi sporo o swojej pracy i życiu prywatnym. Powiedział, że zna producenta, który poszukuje ludzi do współpracy. Chodzi o sprzedaż jego produktów. Facet robi rekomendowane przez wielu meble na wymiar ze Szczecina  z prawdziwego drewna, ale ma też meble kuchenne oraz wiele innych produktów. Zainteresowało mnie to, ponieważ od jakiegoś czasu chcę otworzyć własny biznes i teraz nadarzyła się świetna okazja. Dostałem od Łukasza namiary na tego gościa i się z nim skontaktowałem. Spotkanie odbyło się również w Szczecinie, ponieważ tam mieści się jego przedsiębiorstwo. Udało nam się podjąć współpracę, ponieważ warunki jakie zaoferował producent są naprawdę korzystne. Będę sprzedawał jego meble biurowe firmom z całego województwa. Mam dostawać wysoką prowizję, więc wyjdę na tym interesie dobrze. W skład tych mebli mają wchodzić biurka oraz szafy i regały. Mieszkam niedaleko Szczecina, więc będziemy się spotykać raz w tygodniu, aby rozliczyć się za sprzedaż. Dobrze, że Łukasz wspomniał mi o tym producencie, ponieważ już drugi miesiąc byłem bez pracy a meble biurowe sprzedaje się łatwo, więc na pewno szybko zacznę zarabiać. Zainteresowały mnie jego meble na wymiar, ponieważ jak byłem w jego przedsiębiorstwie, to mogłem się wszystkiemu przyjrzeć. Jak będę robił remont w domu, to kupię od niego meble kuchenne, ponieważ są naprawdę bardzo dobre jakościowo. Zadzwoniłem do Łukasza i powiedziałem, że udało mi się podjąć współpracę z tym przedsiębiorcą.

Podziękowałem za kontakt do niego i zadeklarowałem, że w razie potrzeby zawsze może na mnie liczyć. Dobrze mieć takich znajomych.