Press "Enter" to skip to content

Polskie sady i najlepsze nawadnianie ogrodów

Ola Bednarz 0

Polacy lubują się w zakładaniu sadów. Jesteśmy jednymi z największych eksporterów niektórych owoców na rynku. Szczególnie do gustu przypadły nam sady z wiśniami, jabłkami i śliwkami. Jest to jednak powoli coraz mniej opłacalne.

Najlepsze nawadnianie ogrodów nie sprawia kłopotu

najlepsze nawadnianie ogrodówW Polsce klimat trochę się zmienił i bardzo rzadko latem możemy spotkać deszcze. Drzewa wówczas rodzą bardzo mało owoców, a i w skupie oferują bardzo niskie stawki za kilogram. O wiele bardziej opłaca się mieć mniejszy sad i samemu sprzedawać owoce na targu czy przy jakimś markecie. Moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem byłyby duże ogrody, w których mielibyśmy drzewa różnych rodzajów. Dobrym pomysłem są też krzewy, ponieważ ich owoce też bardzo dobrze się sprzedają. Oczywiście jest to zajęcie tylko wakacyjne, więc trudno utrzymać się z małego ogrodu. Jednak pielęgnacja ogrodów nie jest trudna, a latem zawsze byśmy mieli jakiś dodatkowy grosz. Ostatnio zauważyłam, że bardzo dużo osób tak robi, więc musi być to w miarę opłacalne. Takie najlepsze nawadnianie ogrodów to zaledwie kilka małych zraszaczy latem. Projektowanie ogrodów,również nie wchodzi w grę, ponieważ musimy tylko posadzić kilka drzewek. Przydadzą nam się natomiast usługi ogrodnicze. Wiadomo, że drzewo musi być prawidło obcięte by dobrze rodziło. Nie zawsze jest to takie oczywiste i łatwe. Mój tata doskonale się na tym zna, a ja do teraz nie rozumiem tych wszystkich zależności. Jednak nadal uważam, że bardziej opłaca się mieć takie wielkie ogrody i różne gatunki drzew, niż mało opłacalne sady. Są one źródłem zarobku dla młodych ludzi, ale bardzo rzadko wzbogacają ich właścicieli.

Nawet Łódź ma swoje sady, ale powoli znikają one z map Polski. Może to nam pomoże uniknąć nadprodukcji niektórych owoców. Na razie sadownicy są w kropce, ponieważ Polskie sady są dziś dla wielu porażka.