Press "Enter" to skip to content

Polskie hotele i zamki elektroniczne

Dorota Romańska 0

Człowiek starszej daty nie znajdzie już w zamkach hotelowych, miejsca na włożenie klucza. Przede wszystkim dlatego, że zamki elektroniczne w postaci jakiej je znamy powoli odchodzą do historii. Teraz standardem są już zamki hotelowe w postaci elektronicznej, zamykane i otwierane kartą, podobną do tych bankomatowych.

Zamki elektroniczne i inne zmiany w polskich hotelach

zamki elektroniczne

Najczęściej czytnik znajduje się w futrynie bądź zamku. Kluczy do zamków hotelowych już praktycznie nie ma. Zamki w hotelach przeszły więc dużą zmianę. Ale nie tylko w nich. Nawet w blokach w największych miastach niekiedy mamy już do czynienia z zamkami na kartę. Polska pod tym względem przeszła więc dużą zmianę – hotelową również. Nie ma już brudnych i zaniedbanych hoteli. Te nie wytrzymały konkurencji. W dawnych czasach to było nie do pomyślenia. Największe sieci hotelów poszły jeszcze dalej, i zamiast kart do zamków elektronicznych używają czytnika linii papilarnych. Czytnik ten nowością, i rywalem zamków na kartę. I pewnie jeszcze trochę będzie niepopularny. Ale w końcu pewnie wyprze karty, tak jak karty kiedyś wypchnęły z obiegu klucze. Obecna technologia bardzo poszła do przodu, i to co dziś jest nieznane, jutro może być hitem. I są bezpłatne, wliczone w cenę. Coraz więcej firm zajmuje się ich dystrybucją. W związku z czym, że są na fali, to producenci wręcz się prześcigają w coraz nowszych lokalizatorach z coraz bardziej wymyślnymi opcjami. Coraz częściej montujemy je w samochodach czy telefonach komórkowych, aby wiedzieć gdzie są w przypadku kradzieży, i złapać złodzieja na gorącym uczynku. Telefony nie będą już przysłowiową igłą w stogu siana. W przeciwieństwie do centrali telefonicznych, które poznikały bo poznikać w erze telefonów komórkowych musiały.

Faktem jest, iż centrale telefoniczne poznikały. Same telefony wystarczają za wszystko. Centrale nie wytrzymały by konkurencji. Bardzo ciekawą formę przyjmują telewizory hotelowe. Jednak w obiektach tych można również spotkać lokalizator GPS.

Dużo na temat nowości w polskich hotelach i o zamkach elektronicznych można dowiedzieć się na – zamki elektroniczne – wandex.pl