Press "Enter" to skip to content

Po co kombinezon motocyklowy ?

Monika Zezik 0

Nie od dziś wiadomo, że motocykliści to ludzie z pasją, dla których jazda motocyklem to ogromna przyjemność bez względu na warunki pogodowe. Lecz aby czerpać z jazdy pełnymi garściami, należy czuć się komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie. Bezpieczeństwo to mają zapewnić specjalne kombinezony motocyklowe.

Jak wygląda wygodny kombinezon na motor dwuczęściowy ?

wygodny kombinezon na motor dwuczęściowyPrzy dużych prędkościach rozwijanych przez obecnie produkowane motocykle, należy zastosować odpowiednie zabezpieczenia ciała, zarówno przed wychłodzeniem jak i przed uszkodzeniami ciała na skutek upadku. W tym celu produkuje się kombinezony. Zatem wygodny kombinezon na motor dwuczęściowy powinien przede wszystkim być odporny na niskie temperatury i wiatr. To głównie wiatr wychładza organizm motocyklisty. Należy pamiętać również, by motocyklista nie czuł się w kombinezonie jak w worku, gdyż to odbierze mu przyjemność z jazdy. Materiałami na kombinezony najczęściej są różnego rodzaju skóry, lecz o ile skóra dobrze chroni przed zimnem, to przed przetarciami już niekoniecznie. Tutaj z pomocą przychodzą różnego rodzaju domieszki i tworzywa sztuczne, które montuje się w newralgicznych punktach gotowego kombinezonu w celu zabezpieczenia go przed uszkodzeniem w razie wypadku. Stosuje się do tego celu specjalne kleje i szwy, tak aby w żadnym przypadku ochraniacze nie odpadły, bowiem jest to zjawisko niedopuszczalne.

Niestety dobry kombinezon dużo kosztuje. Wielu początkujących motocyklistów z tego powodu, szuka garderoby używanej, która niestety może być już dość mocno zużyta, co przekłada się na obniżenie poziomu zapewnianego bezpieczeństwa. Zatem może warto wstrzymać się z przedwczesnym zakupem motocykla, a do realizacji swojej pasji powrócić mając odpowiednio duże zaplecze finansowe.