Press "Enter" to skip to content

Pensjonaty w Kudowie zdrój a rodzima tradycja

Justyna Zawicka 0

Każda pora roku jest dobra, aby przyjechać w takie piękne i malownicze miejsce jak Kudowa Zdrój, w tak urokliwym regionie każdy odnajdzie swoją oazę spokoju i w sposób dla siebie odpowiedni spędzi czas sam, w gronie rodziny lub przyjaciół. 

Pensjonaty i atrakcje w Kudowie Zdrój

pensjonaty

Swoją bogatą ofertą służą noclegi w miejscowości Kudowa Zdrój, można, więc wynająć pokoje aby przyjemnie i niedrogo odpocząć od trudów dnia codziennego, pooddychać świeżym powietrzem i popić źródlanej wody z trzech dostępnych ujęć. Oprócz zakwaterowania ekskluzywne pensjonaty Kudowa Zdrój oddają do dyspozycji gości jadalnię, w której podawane są posiłki zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Ponadto aneks kuchenny otwarty jest całą dobę, aby turyści mieli swobodny dostęp do kuchenki, czajnika i akcesoriów kuchennych. Wypoczęci i posilenie turyści oraz kuracjusze wyruszają na szlak ginących zawodów, aby w wyjątkowej scenerii drewnianych chat przypomnieć sobie, czym zajmowali się garncarze, kowale czy tkaczki. Zdobycie w ten sposób ciekawych informacji jest godną propagowania formą edukacji o polskich tradycjach. Podążając dalej tym tropem dotrzemy do muzeum kultury ludowej podgórza sudeckiego stanowiącego skansen ukazujący dawną codzienność mieszkańców, miasta Kudowa, podziwiając ich trud i poświęcenie. Po udanym zwiedzaniu można udać się do Pijalni wód, aby wzmocnić organizm, osoby z dolegliwościami tarczycy, nerek, przewodu pokarmowego oraz ciągłym przemęczeniem skorzystają z wody źródlanej z ujęcia Marchlewski, natomiast ujęcie Śniadecki pomaga w leczeniu anemii, cukrzycy, osłabienia, ujęcie Moniuszko wspomoże choroby przemiany materii i przewodu pokarmowego.

Po tak wyczerpującym dniu wędrowcy powrócą na wypoczynek, jaki im zapewniają pensjonaty w widokowej miejscowości Kudowa zdrój, a wygodne i stylowo urządzone pokoje, przyniosą turystom spokojny sen i dobry nastrój od samego rana.