Press "Enter" to skip to content

Paszowozy jako nowoczesna technologia

Maniek Legowski 0

Nowa technologia w rolnictwie to naturalna kolej rzeczy, podobnie jak w przypadku innych branż i dziedzin. Nowoczesne paszowozy, kombajny i traktory nie wzbudzają już takiej sensacji. Powoli przyzwyczajamy się do tego, że świat idzie do przodu.

Paszowozy kupione na kredyt

paszowozyNowa technologia to ogromne ułatwienie dla wszystkich rolników, których praca, w coraz mniejszym stopniu oparta jest na pracy fizycznej, a coraz bardziej pera się na operowaniu skomplikowanymi maszynami. Wydaje mi się jednak, że nie musimy się obawiać, że człowiek stanie się zbędny w całym tym procesie. Traktowałbym takie nowoczesne maszyny, jak wozy paszowe, jako realną pomoc a nie zagrożenie. Być może nie jesteśmy typowym rolniczym krajem, ale jednak w rolnictwie w Polsce pracuje spora grupa osób. Bardzo często nowoczesne paszowozy podlaskie kupujemy na kredyt, ponieważ nie stać nas , żeby kupić je za gotówkę. Najczęściej jest to dobra inwestycja, co oznacza że zwraca się dość szybko. Wielu rolników zdaje sobie sprawę, z tego że powinni być bardziej konkurencyjni i postępowi. Nie mogą sobie pozwolić na to, żeby pozostać w tyle, ponieważ to oznaczałoby katastrofę dla ich finansów i przyszłej pracy. Co prawda, dalej na naszych polskich drogach, spotkać możemy zdezelowane i przestarzałe maszyny rolnicze, które nie powinny już dawno poruszać się po drogach. Takie wyjątki się zdarzają. Na taką sytuację pozwalają sobie zazwyczaj mniejsi rolnicy, którzy sobie zawsze jakoś poradzą. Więksi rolnicy, którzy mają bardzo duży teren do oporządzenia na przykład na Podlasiu, nie będą mogły sobie pozwolić na stare maszyny.

Będą oni raczej wykorzystywali paszowozy i inne nowoczesne urządzenia w swojej pracy. Podyktowane jest to zdrowym rozsądkiem. Mają oni za dużo do stracenia, żeby ryzykować pracę na starym sprzęcie.