Press "Enter" to skip to content

Pani psycholog przez internet

Dorota Romańska 0

Internet daje nam w obecnych czasach wiele możliwości. Fakt, Kraków jest piękny, ale nieraz po prostu nie mam czasu po nim jeździć i szukać lekarzy. Dlatego ucieszyłam się, że w dowolnej chwili mogę sobie zarezerwować wizytę u psychologa przez internet.

Ciekawe rozwiązanie – psycholog przez internet

psycholog

Jest to forma rozmowy internetowej, on line. Taka psychoterapia odbywa się przez kamerkę internetową, o dowolnej, ustalonej wcześniej godzinie. Ja na przykład późno wracam z pracy, więc rozmawiam z moją panią psycholog na przykład o 20.30. I wtedy godzinkę taka rozmowa trwa, lub trochę mniej, w zależności od potrzeb. Mam słuchawki, aby nikomu nie przeszkadzać w domu, zamykam się w swoim pokoju i rozmawiam. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, bo zawsze w innym miejscu człowiek się stresuje, a dom, to dom. Wszędzie dobrze, ale wiadomo, że w domu najlepiej, jak to się mówi. Moje leczenie depresji teraz polega na kilku etapach. Na początku rozmawiamy o mnie, i opowiadam o tym, co najbardziej mi przeszkadza. Mówię, o różnych sytuacjach, które nie są dla mnie łatwe. Te konsultacje psychologiczne mi pomagają. Najważniejsze, że pani nie musi widzieć mojej twarzy, co jest plusem, jak płaczę. Ja ją widzę, ale ona mnie nie. Oczywiście mogę jej się pokazać jak chcę. Później pani zadaje mi różne pytania. Ważne jest w nich to, abym sama doszła do możliwego rozwiązania. Pani nie chce mi dawać żadnych gotowych, bo chodzi o to, bym sama na nie trafiła. Może mnie jedynie lekko nakierowywać. W ten sposób już dużo osiągnęłam. Mogłam sama eksplorować siebie, no, oczywiście z drobną pomocą.

Dowiedziałam się o sobie więcej, niż myślałam. Byłam pewna, że wiem o sobie wszystko, w końcu to ja. Jednak niektóre mechanizmy i zachowania zostają w człowieku, i aby je wydobyć, trzeba dobrze wgłębić się w przyczyny. I praktycznie jestem już zupełnie inna niż kiedyś.

W poszukiwaniu dobrego psychologa pomogła mi oferta ze strony – Ad intra