Press "Enter" to skip to content

Oryginalność to też inne drzwi

Zosia Moszka 0

Jeżeli chcemy mieć wyjątkowy domy, który nie będzie taki sam jak wszystkie, a odda nasz charakter i podejście do życia, to nie bójmy się bycia oryginalnymi. Standardowe rozwiązania w domach wcale nie są koniecznością. Warto być kreatywnym i czasami poszukać niestandardowych rozwiązań tam, gdzie raczej mało kto by pomyślał. 

Nietuzinkowe drzwi do naszego domu

drzwi przesuwne drewnianeKażdy z nas jest inny, potrzebuje innego otoczenia, czuje się dobrze w innej pzrestrzeni. Tworząc więc własny dom nie katujmy się trendami. Bądźmy sobą w jego aranżacji. Zastanówmy się najpierw, gdzie tej oryginalności szukać. Kolorystyka, umeblowanie i dekoracje to nie wszystko. Wiadomo, że one wraz z oświetleniem tworzą klimat wnętrza. Są jednak elementy wyposażenia, które mogą być trochę inne, niż standardowo. Pomyślmy na przykład o drzwiach. Klasyczne drzwi to te otwierane. Proste, ozdobne, z szybą lub bez- zależy od preferencji. Można natomiast pomśleć trochę nieszablonowo i na przykład wydzielając salon od reszty domu można zamontować drzwi przesuwne drewniane, wysokie do sufitu i długie na pół ściany. Takie monumentalne drzwi robią wrażenie i chcąc nie chcąc stają się jednym z głównych elementów dekoracyjnych wnętrza, wokół którego możemy dalej budować klimat wnętrz. To oczywiście tylko przykładowa propozycja, pokazująca, że można myśleć nieszablonowo. Dużym plusem drzwi przesuwnych jest to, że nie zajmują one praktycznie miejsca, jak się je otwiera. Pozwalają wiec zaoszczędzić sporo przestrzeni. 

Nasze wnętrz wcale nie muszą być nudne. Kto nam zabroni pokusić się o bycie nietuzinkowym? Można to pokazać na przykład montując zupełnie inne od standardowych drzwi. Wszystko jest kwestią naszej kreatywności i odwagi w byciu sobą. Wnętrza, które tworzymy, mają bowiem służyć nam, a nie innym.