Press "Enter" to skip to content

Opakowanie na każdą okazję

Krystian 0

Współcześnie często zamawiamy wiele produktów przez internet i przychodzą one do nas za pośrednictwem kuriera lub poczty w specjalnych paczkach. Jakość użytego opakowania ma duże znaczenie, ponieważ od niej zależy, czy znajdujący się w środku przedmiot bezpiecznie i w całości dotrze do zamawiającego. Dlatego też warto zadbać o odpowiednie opakowania podczas wysyłki.

Kartony dostosowane do potrzeb

karton na wymiarKartony z tektury falistej to opakowania, które sprawdzają się niemal w każdych warunkach. Używa się ich w niemal każdej gałęzi przemysłu oraz wszelkiego rodzaju usługach handlowych. Ich główną zaletą jest to, że są stosunkowo niedrogie, a przy tym wytrzymałe. Łatwo się je przechowuje w formie płaskich arkuszy i szybko składa, kiedy przychodzi czas pakowania partii produktów lub konkretnego zamówienia dla klienta. Poza tym przy stosunkowo niewielkiej wadze własnej są w stanie utrzymać poważny ciężar nawet kilkudziesięciu kilogramów. Co ważne, obecnie można zaprojektować i zamówić karton na wymiar, tak aby gotowy model dostosowany był do naszych potrzeb. Najpopularniejszym rodzajem tych opakowań są kartony klapowe, które wykonuje się z tektury trzy-, pięcio- oraz siedmiowarstowej. Od grubości kartonu zależy jego odporność na wilgoć, wstrząsy i uszkodzenia, dlatego warto wziąć ten parametr pod uwagę, kiedy zamawia się karton. Należy odpowiednio wzmocnić taki karton taśmą klejącą na stykach klap, aby gwarantował dobrą ochronę produktu wewnątrz. W restauracjach i sklepach z kosmetykami wykorzystuje się raczej kartony fasonowe, które dzięki specjalnym wycięciom składają się tak, że nie trzeba ich już dodatkowo zabezpieczać.

Na potrzeby wysyłki warto zapakować produkty w opakowania kartonowe, które zapewniają doskonałą ochronę, a także są niedrogie i lekkie. W wielu branżach sprawdzają się kartony klapowe i fasonowe, które dzięki swoim właściwościom i budowie nadają się do przechowywania większości towarów.