Press "Enter" to skip to content

Okna zamiast elewacji w biznesowych budynkach

Ania Ogrocka 0

Obecnie nasza architektura jest na najwyższym poziomie. Coraz więcej budujemy nowszych budynków. Ja pracuję w dość sporej firmie architektonicznej. Ostatnio dostaliśmy nowe zlecenie na zaprojektowanie i wybudowanie nowego obiektu. W tym budynku będzie mieściła się siedziba korporacji. Budynek musi być bardzo nowoczesny.

Zaprojektowanie okien w nowym budynku

okna jastrzębiePo otrzymaniu zlecenia i wstępnych uwag naszych klientów, mogliśmy zabrać się do pracy, by stworzyć projekt nowego budynku. A takie zadanie zawsze pochłania dość sporo czasu. Wiadomo, że trzeba dopracować bardzo wiele istotnych szczegółów. Nie ma tutaj miejsca na żadne pomyłki. Życzeniem naszego klienta było, by okna jastrzębie pokrywały całe ściany budynku. Także budynek nie miałby żadnych ścian z betonu, czy cegieł, a jedynie okna stanowiły by elewację. To bardzo ciekawy pomysł i warty jest realizacji. Oczywiście te okna nie były by jak u nas w domu, czy mieszkaniu. U nas zazwyczaj są bardzo cienkie i łatwo je zbić przez przypadek. A w tym nowym budynku okna będą musiały być bardzo grube, nawet bym powiedziała, że muszą zostać wykonane z hartowanego szkła, które jest bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a poza tym w końcu to okna mają stanowić ściany budynku. W dodatku musimy jeszcze stworzyć odpowiedni kształt budynku, ponieważ nie ma być on prosty, takie jest życzenie klienta. A wiadomo, że klient to co powie tak musi być zrobione, w końcu on za wszystko płaci. Mając wstępny projekt budynku możemy przejść do nanoszenia go do programu komputerowego w jakości 3D, tak by można było taki budynek obejrzeć z każdej strony. Mamy dość ułatwione zadanie, gdyż ściany będą stanowiły okna i stworzenie obrazu w programie będzie znacznie szybsze. 

Osobiście uważam, że budynki posiadające same okna, zamiast ścian jest dobrym pomysłem. Taki budynek zostanie wyróżniony z pozostałych i będzie naprawdę bardzo dobrze wyglądać wśród innych budowli. Co więcej mogę powiedzieć, że mając przed sobą taki budynek ze samymi oknami, to od razu można przypuszczać, że w takim budynku prowadzone są sprawy biznesowe.