Press "Enter" to skip to content

Odwiedziny w dużym zakładzie tokarskim

Maniek Legowski 0

Byłem niedawno w niemieckiej fabryce. Jej specjalnością jest obróbka skrawaniem metalu i to kompleksowo. Dzięki temu, że występuje tam obróbka CNC, czyli numeryczna, a w tym toczenie CNC oraz frezowanie CNC – potrafią oni wyprodukować praktycznie wszystkie części do silników samochodowych.

Toczenie manualne robi wrażenie

toczeniePonoć w co drugim silniku na świecie są ich części. Jeśli to prawda, rzeczywiście należy im się szacunek za fachowość oraz rzetelność produkcji. Ponoć niektóre akcesoria trzeba robić poprzez toczenie manualne – tu widzę szansę dla siebie, czyli pracę na tokarce manualnej. Wszystko to co tam widziałem, zrobiło na mnie bardzo wielkie wrażenie. Szczególnie ogrom hali, ilości maszyn do toczenia i frezowania oraz wielu innych do wszelkiej pracy z metalem. Myślę że podobna fabryka mogłaby powstać na Śląsku, ponieważ jest to bardzo blisko Niemiec, a wiadomo, że niemieckie koncerny samochodowe są wiodącymi w Europie. A to ponoć one są klientami firmy, jaką właśnie odwiedzałem. Głównymi klientami. Moja wycieczka miała związek z chęcią podjęcia pracy w tym zakładzie i naprawdę jestem pod wrażeniem, iż tak po wszystkim mnie oprowadzno, że tak wiele czasu mi poświęcono. Od razu widać zachodnie podejście do pracownika, nawet do tego potencjalnego. Mi to wszystko odjęło aż dech w piersiach. Nic mi nie pozostaje, jak chyba zgodzić się na współpracę. Od razu czuć, że w tym niemieckim zakładzie człowiek rozwinie się oraz będą tutaj dbać o pracownika.

Co do tego nie mam żadnych wątpliwości, ponieważ mają oni przyznany Laur przyjaznego pracodawcy 2015. Nie chcę podawać nazwy firmy, w jakiej chcę pracować, bo nie mnie robić jej reklamę. A poza tym uważam, iż coś więcej można powiedzieć, jeśli się popracuje przynajmniej 3 miesiące.