Press "Enter" to skip to content

Odpowiedni wentylator do suszarni

Krystian 0

Przejąłem gospodarstwo rodziców, zostając tym samym pełnoprawnym rolnikiem. Nasza działalność była dosyć wszechstronna. Uprawa zboża, kukurydzy, trochę zwierząt hodowlanych, mieliśmy także firmę zajmującą się wycinką lasu. Ogarnięcie tego wszystkiego wymagało dużo samozaparcia, samoorganizacji i mocnego charakteru. Tacy byli właśnie moi rodzice, którzy przekazali mi silną wolę, a wraz z nią cały interes.

Suszenie własnych zbiorów

Wentylator do suszarniNauczyli mnie wszystkiego, co wiem i wciąż służyli radą w sprawie prowadzenia gospodarstwa, chociaż nie mogli być obok. Moi rodzice, za życiowe oszczędności, postanowili zwiedzić świat i pozostawili mi pod opieką zwierzęta, pola i lasy. Nie miałem im tego za złe – zawsze wiedziałem, że nadejdzie moment, kiedy to wszystko będzie moje i ja będę za to odpowiedzialny. Dlatego uczyli mnie o nawozach, opryskach, paszach i wycince drzew. Zdobyta w ten sposób wiedza okazała się niezbędna, aby moja praca odnosiła jak najlepsze skutki. Rolnictwo stało się moim życiem i pasją. Należało jednak wprowadzić trochę zmian. Postanowiłem, że zacznę od suszarni. Wentylator do suszarni był moim pierwszym poważnym zakupem. Przy takiej ilości zbiorów musiałem mieć sprawny sprzęt. Chciałem, aby wszystko działało jak w zegarku, a wentylacja była problemem, który szybko rozwiązałem.

Zamówienie odpowiedniego wentylatora okazało się bardzo proste. Już na dniach mogłem go zainstalować i cieszyć się sprawną pracą suszarni. Pracownicy, którzy pomagali w gospodarstwie też zauważyli różnicę. To tylko początek moich zmian, ale jestem zadowolony z tego, jak sprawnie mi to idzie. Dzięki sprawnej wentylacji moja praca i moich pracowników będzie bardziej efektywna, przez co powiększą się nasze zyski. Czas na dalsze innowacje i suszenie własnych zbiorów.