Press "Enter" to skip to content

Odnowiony klasyczny zegarek

Krystian 0

Dziadek przez całe życie pracował jako zegarmistrz. Mógł godzinami dłubać nad maleńkimi mechanizmami starych zegarków, i nie tylko je naprawiać, ale też czerpać z tego ogromną przyjemność. Wszystkim nam było przykro gdy dziadek wreszcie musiał odstawić ukochaną pracę z racji wieku.

Klasyczny zegarek na prezent

zegarki klasycznePostanowiłem w końcu sprawić dziadkowi prezent, a mianowicie zegarek. Nie mógł to być pierwszy lepszy model, gdyż chodziło mi o zegarki klasyczne, bez wszelkich nowoczesnych funkcji, elektroniki i wszechobecnego plastiku, którego dziadek w zegarkach zwyczajnie nie uznawał. Było to zadanie o tyle trudniejsze, iż miał być to zegarek całkowicie sprawny, a do tego nakręcany, dokładnie taki, jak większość zegarków w dziadkowym warsztacie. Wszelkie sklepy mające w ofercie nowsze zegarki odpadały, bo nawet najbardziej odpowiednio wyglądające modele były już na baterie. Sięgnąłem więc dalej, szukając porady wśród kolekcjonerów i zegarmistrzów na forach i stronach internetowych. Jeden z nich w końcu zaoferował odnowienie zegarka, jaki akurat miał, a którego nie używał od dość dawna. Był to dokładnie taki zegarek jakiego szukałem. Bardzo staromodnie wyglądający, o masywnej, metalowej obudowie i tarczy z miedzianymi wskazówkami i grubym skórzanym paskiem. Był to zegarek nakręcany, mający już wiele lat, ale dalej całkowicie sprawny. Zegarmistrz bez zastanowienia podjął się jego renowacji, a nawet bardzo spuścił z ceny, gdy okazało się iż ma być to prezent dla emerytowanego kolegi po fachu.

Naprawa zajęła trochę czasu, ale warto było poczekać, gdyż mina dziadka gdy wręczałem mu prezent była bezcenna. Tym bardziej, że bardzo ucieszył się z faktu iż był to zegarek jaki sam kiedyś nosił, a także był on robiony przez fachowca, ręcznie.