Press "Enter" to skip to content

O zaletach membran PCV

Paweł Bednarek 0

 

Hydroizolacja dachu, zakładanie oczka wodnego w ogrodzie, zabezpieczanie tarasu, pokrycie zielone – to rozwiązania wymagające nie tylko wiedzy, dobrego planu i umiejętności technicznych, lecz także odpowiednich materiałów. Te można znaleźć na przykład wśród szerko dostępnych produktów PCV, które zjednują użytkowników wielością zalet oraz wszechstronnością zastosowań. 

PCV zawsze skuteczne

membrany pcvPolichlorek winylu to tworzywo sztuczne wykorzystywane w różnych dziedzinach naszego życia od dawna. Sprawdza się w montażu instalacji wodnych – ze względu na brak możliwości rdzewienia. Jest popularny jako materiał profili okiennych – z racji lekkości i odporności na odkształcenia, niszczące promieniowanie UV oraz czynniki atmosferyczne. Znalazł zastosowanie także w medycynie jako odpowiedni surowiec do produkcji nietłukących się, precyzyjnych i giętkich elementów. Od wielu lat jest stosowany także w budownictwie do tworzenia prefabrykatów elewacyjnych oraz wodoszczelnych warstw zabezpieczających. Ze względu na domieszkę plastifikatorów membrany PCV znakomicie układają się zarówno na podłożu gruntowym, jak i pod wierzchnią warstwą dachu. Delikatnie amortyzują wszelkie obciążenia, nie ulegając rozdarciom, a tym samym eliminując konieczność częstych napraw oraz wymiany. Są odporne na czynniki chemiczne, a co najważniejsze – wbrew panującym mitom – nie zagrażają środowisku naturalnemu.

Produkty wykonane z PCV to, podawana wielokrotnie przez producentów, gwarancja trwałości i prawie niezniszczalności róznorodnych konstrukcji lub instalacji. To również jakość i bezpieczeństwo. Znawcy dodaj również, że przedmioty PCV mają niezwykle estetyczny – bez rdzy, przebarwień –  wygląd, co podnosi atrakcyjność zakupu np. folii z racji możliwości jej niekoniecznie chcianej ekspozycji.