Press "Enter" to skip to content

O ochronie środowiska i skupie akumulatorów w mojej klasie

Ola Bednarz 0

Dzisiaj czwartek czyli kolejne spotkanie z ciekawym człowiekiem. Na moje zajęcia zaprosiłem ekologa i właściciela przedsiębiorstwa we Wrocławiu. To Adam Ruberka, który prowadzi skup zużytych akumulatorów we Wrocławiu.

Skup akumulatorów a ekologia

skup akumulatorówDzieci bardzo uważnie słuchały, dlaczego profesjonalny skup akumulatorów ma takie znaczenie dla ekologii. Prelegent bardzo wzniośle traktował swój zawód, to co opowiadał. Stwierdził, że jeżeli taki skup akumulatorów by się zamknął, to kierowcy, właściciele warsztatów i inni zmotoryzowani zaczęli by wyrzucać takie nieczystości do lasu. Dzieci były miło zaskoczone jego odważnym stwierdzeniem. Nie byli przekonani, że skup akumulatorów ma takie znaczenie. Oczywiści na to czekał mój kolega. Zaraz przedstawił wizję jak z filmu, w którym ludzie mieszkają na ogromnym statku kosmicznym, a ziemię sprząta robocik. Zaśmiały się bardzo głośno. Po pół godzinie zrozumiały wszystkie, dlaczego skup akumulatorów jest tak istotny dla środowiska ekologów. Wrocław to miasto zmotoryzowane i jest mnóstwo samochodów, jak opowiadał nasz gość, dlatego wiele osób posiada zużyte akumulatory. Dlatego jego skup akumulatorów jest tak ważny, ponieważ ci kierowcy jadą do niego i mu je zostawiają. Jak taki skup zużytych akumulatorów wpływa na środowisko naturalne to moje dzieci zaczęły coraz lepiej rozumieć. Cieszyłem się, że zauważyły, że można prowadzić interes z misją, a nie tylko pasją. Jeden z moich uczniów dopytał się, czy skup zużytych akumulatorów, przyjąłby urządzenia przyniesione przez niego. Jednak mój kolega odpowiedział spokojnie, że jego skup zużytych akumulatorów może odwiedzić, ale z osobą dorosłą.

Wiadomo, jego skup akumulatorów dba o to, aby zawsze było wszystko w porządki i zgodne z prawem. Tym dzieciom bardzo zaimponował, i po lekcji.