Press "Enter" to skip to content

Nowy pomnik cioci i może elewacja kamienna

Monika Zezik 0

Moja ciocia zmarła jakieś 15 lat temu. I już wtedy nie był kupiony nowy pomnik. Po prostu po jej śmierci została pochowana do wujka, czyli jej męża, który nie żył też od dobrych kilkunastu lat. Po tylu latach pomnik zaczął niszczeć. W jednym miejscu było także widać pękniecie na blacie.

Elewacje kamienne będą ja starczy pieniędzy

elewacje kamienne z bydgoszczyW sumie pomnik zrobiony był z materiały jakim jest granit, jednak jak widać nawet on może ulec zniszczeniu. Moja mama zarządziła zbiórkę pieniędzy w rodzinie, aby zamówić nowy pomnik dla cioci i wujka. W sumie nie było chyba osoby, której nie spodobałby się ten pomysł. Oczywiście jedni zadeklarowali, że dadzą więcej a inni, że mniej. W każdym razie każdy z rodziny stwierdził, że da tyle ile tylko będzie mógł, żeby udało się zamówić pomnik. Ze składki rodzinnej uzbierała się naprawdę pokaźna kwota. Mama nawet nie przypuszczała, że pieniędzy będzie aż tyle. Myślała, że będzie musiała sporo dołożyć od siebie. Jednak dobrze jest się miło rozczarować. Wszyscy z rodziny zgodnie stwierdzili, że nagrobki granitowe będą najlepsze. Jeśli starczy pieniędzy to będzie także elewacje kamienne z bydgoszczy, która naprawdę ładnie się prezentuje. W mieście bydgoszcz było kilka zakładów kamieniarskich, także mama szybko udała się do pierwszego z nich. W sumie podobało jej się dużo pomników. Mama musiała liczyć się jednak ze zdaniem rodziny. A to nie było już wcale takie proste trafić w gust tak wielu osób. Mama stwierdziła, że blaty granitowe powinny być białe. W sumie biel zawsze dobrze się prezentuje.

Niedaleko grobu cioci i wujka stały właśnie dwa grobowce w takim kolorze i zawsze wszyscy z rodziny się nimi zachwycali. Okazało się, że starczy pieniędzy na taki właśnie granitowy pomnik w białym kolorze i jeszcze do tego będzie można zrobić tą elewację kamienną. Mama cieszyła się bardzo.