Press "Enter" to skip to content

Nowoczesne panele akustyczne

Anna 0

Kiedyś panele akustyczne kojarzyły mi się wyłącznie ze studiem nagrań albo ze specjalnym pomieszczeniem w klubach muzycznych wydzielonych dla prób lokalnych zespołów. W tamtych czasach były niezmiernie drogie a zatem zastępowane amatorsko wytłaczankami do jajek bo o podobnej strukturze.

Panele akustyczne dla każdego

panele akustyczne 3dWspółcześnie temat paneli akustycznych kształtuje się zupełnie inaczej. Oczywiście nadal goszczą one w salach konferencyjnych, studiach nagrań, hotelach, kinach ale pojawiły się też w prywatnych posesjach. Garażach, prywatnych siłowniach a nawet pokojach dziecięcych. Dziś każdy może mieć w swoim M panele akustyczne. Mało tego już nie będą tylko wygłuszać pomieszczenia, ale również je zdobić albowiem na rynku jest cała masa paneli ściennych w najróżniejszych kolorach i kształtach. Cena za panele akustyczne 3d kształtują się już od 11 zł za sztukę o wymiarach 30 x 30 cm. Te najtańsze wykonane są z pianki o porowatej powierzchni i wystarczy przykleić je do ściany na specjalny kej. Panele akustyczne pochłaniają dźwięk, likwidują echo, skracają długość trwania pogłosu. W ofercie wielu producentów dzielone są na te amatorskiego i profesjonalnego zastosowania. Są dość lekkie, łatwe i szybkie w montażu. Wielu producentów ma przygotowaną kompleksową ofertę od projektu po montaż. Jeśli zajmujemy się czymś amatorsko to zazwyczaj wystarczy wygłuszyć zaledwie 1 powierzchnię np. tylko sufit czy 1 ścianę lub wydzielony kącik.

Podsumowując temat paneli, jeśli masz głośnego sąsiada lub sam hałasujesz grając na perkusji i nie chcesz nadużywać cierpliwości innych może akurat panele akustyczne to dobry pomysł na rozwiązanie tego typu problemów. Warto rozważyć ten pomysł zwłaszcza, że koszty z tym związane mieszczą się w granicach rozsądku.