Press "Enter" to skip to content

Nowoczesne fugi do płytek ceramicznych

Anna 0

Każde wnętrze łazienki wykończone płytkami ceramicznymi, zostaje także odpowiednio poddane wykończeniu z wykorzystaniem fug, które znajdują zastosowanie w spoinach dylatacyjnych. Ma to na celu wypełnienie szczelin, które zostały wykonane w celu zachowania trwałości okładziny z płytek ceramicznych.

Fugi epoksydowe wysokiej jakości

fugi epoksydowe mapeiPodczas realizacji prac wykończeniowych, związanych z stosowaniem płytek ceramicznych, w końcowym etapie wykończenia dobieramy do płytek fugi, pod względem kolorystyki oraz materiału wykonania. Dostępne są na rynku sprzedaży różnego rodzaju spoiny dylatacyjne, które znajdują zastosowanie w zależności od powierzchni poddawanej wykończeniu. Fugi epoksydowe mapei, charakteryzują się bardzo wysokim poziomem trwałości oraz wytrzymałości, a także nieskomplikowanym sposobem oczyszczania. Bardzo łatwo jest utrzymać w czystości fugi epoksydowe, nie zależnie od odcienia kolorystycznego, gdyż nie wymaga to stosowania narzędzi i urządzeń. W pomieszczeniach łazienkowych oraz kuchennych, fugi epoksydowe sprawdzają się idealnie zarówno na powierzchni ściennej, jak również podłogowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je także w celu wypełnienia szczelin pomiędzy płytkami, znajdującymi się pomiędzy kuchenką a okapem. Wszelkiego rodzaju tłuszcz oraz wilgoć, podczas gotowania lub smażenia nie wpływa na pogorszenie stanu jakości fug tego rodzaju.

Epoksydowe spoiny dylatacyjne są stosunkowo nowe na rynku, niemniej jednak cieszą się bardzo wysokim poziomem uznania. Warto zapoznać się z ofertą producenta, jak również asortymentem przedsiębiorstw handlowych. Fugi te można nabyć zarówno w formie gotowej do zastosowania, jak również do rozrobienia wraz z odrobiną wody. Po prawidłowym zastosowaniu, zachowują one trwałość przez wiele lat.