Press "Enter" to skip to content

Niespodzianka w postaci zbiornika wody pitnej

Ania Ogrocka 0

Pragnę podzielić się z Wami dosyć zabawną historią, jaka przydarzyła mnie się w czasie niedawnego wypoczynku, który zorganizował mój przyjaciel na swojej działce rekreacyjnej. Wypoczynek ten przypadł na ostatni weekend maja, także panowały już przyjemne warunki atmosferyczne, umożliwiające wieczorne rozmowy na zewnątrz.

Nie wiedzieliśmy o zainstalowanym zbiorniku wody pitnej

zbiornik wody pitnejZ uwagi na fakt, że działka mojego przyjaciela znajdowała się w dość mocno oddalonym miejscu od miasta, trzeba było zorganizować wszystkie niezbędne rzeczy, umożliwiające nam pobyt w tym miejscu przez 2-3 dni. Oczywiście najważniejszą rzeczą byłą żywność oraz napoje. W drugiej kolejności załatwiliśmy agregat prądotwórczy oraz drewno kominkowe. Impreza na działce musiała być dobrze zaplanowana, ponieważ miało w niej uczestniczyć ponad 10 osób. Na szczęście budynek (altanka) znajdująca się na miejscu stwarzała możliwość przenocowania wszystkich wewnątrz. Byliśmy bardzo podekscytowani całym wydarzeniem, więc zaprosiliśmy wszystkich na wieczór, a sami o świcie wyruszyliśmy na działkę, aby wszystko przygotować. Byliśmy bardzo zadowoleni z wykonanej pracy, a ognisko i pieczone kiełbaski zintegrowały całe towarzystwo. W końcu ktoś rzucił: „Gdzie jest woda?” Wtedy oblałem się zimnym potem. Zapomnieliśmy o wodzie! Tak podstawowa sprawa jak zapewnienie wody do picia umknęła nam gdzieś po drodze załatwiania tego wszystkiego. Nagle wszyscy uświadomili sobie, że najbliższe trzy dni spędzimy bez kąpieli oraz chociażby kubka gorącej herbaty. Zrobiło się trochę niezręcznie, a jeden gość był tym na tyle podirytowany, że kopnął kawałek dykty znajdującej się na trawniku. W tym momencie odsłonił dostęp do kranu. Zbiornik wody pitnej znajdował się tuż poniżej, zakopany pod ziemią. Jak się później okazało, ojciec mojego przyjaciela zainstalował go kilka tygodni wcześniej. Cóż za fart!

Zbiornik był bardzo wysokiej jakości, a woda w nim zawarta była świeża, dzięki systemowi wentylacji. W dodatku okazało się, że jego pojemność to ok. 1000 litrów. Bez problemu udało się ugasić pragnienie oraz umożliwić kąpiel gościom. Wszyscy śmialiśmy się z całej sytuacji do łez.