Press "Enter" to skip to content

Niedrogie działki uzbrojone

rabartosz 0

Budowa domu jest czasochłonny procesem, który może trwać nawet kilka lat. Osoby, które chcą jak najszybciej zacząć budowę domu, polecane są działki uzbrojone, do których konieczne jest tylko uzyskanie stosownego pozwolenia.

Co posiadają działki uzbrojone?

charzyno działka uzbrojonaDla większość osób, niezwiązanych z branżą budowlaną, określenie „uzbrojona” nic nie mówi, dlatego konieczne jest wyjaśnienie. Chcąc wybudować dom, musimy mieć działkę budowlaną, która może lub nie musi być uzbrojona. Oczywiście zawsze łatwiej prowadzić prace na działce z uzbrojeniem, ale specjaliści radzą sobie w każdych warunkach. Mówiąc o uzbrojeniu, mamy na myśli wyposażenie działki w najważniejsze media, czyli wykonanie instalacji energii elektrycznej, wodnej, gazowej czy kanalizacyjnej. Są to typowe działki uzbrojone, ze względu na parametry, są najdroższe. Samo podłączenie mediów może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli chcemy mieszkać w mieście Charzyno działka uzbrojona będzie doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chcemy jak najszybciej rozpocząć budowę domu. Dla osób, które z różnych powodów nie chcą korzystać z gazu czy kanalizacji miejskiej, dostępne są działki uzbrojone w minimalnym stopniu. Są to działki, które posiadają jedynie instalację energii elektrycznej i wody, natomiast resztę mediów może swe własnym zakresie wykonać właściciel. Ceny za metr kwadratowy działki uzbrojonej sięgają nawet kilku tysięcy złotych, zatem jej zakup może się czasem równać połowie wartości nieruchomości.

Działki uzbrojone znajdziemy w całym kraju w różnych regionach. Przeważnie nabywają je osoby indywidualne w celu budowy domu i przedsiębiorcy, chcący postawić siedzibę firmy lub obiekty firmowe. Mają one też wydzielone drogi dojazdowe, zatem poza pozwoleniem, niczego więcej nie brakuje.