Press "Enter" to skip to content

Nawadnialiśmy ogród w Toruniu jako praktykanci

Adam Lasecki 0

Po ukończeniu gimnazjum musiałem wybrać kolejną szkołę średnią. Tak na prawdę zastanawiałem się gdzie mógłbym pójść. W końcu zdecydowałem się na technikum. Chciałem zostać w przyszłości architektem krajobrazu i to było dla mnie najlepsze rozwiązanie.

Pokazywano nam jak nawadniać ogrody na praktykach 

nawadnianie ogrodów w ToruniuNa szczęście w moim rodzinnym mieście było takie miejsce i mogłem się spokojnie uczyć. Po pewnym czasie zauważyłem, że będziemy odbywać różnego rodzaju wycieczki oraz praktyki aby nauczyć się jak wszystko funkcjonuje. Nasza szkoła miała liczne umowy i każdy mógł wybrać co chce zobaczyć. Pewnego dnia odwiedziliśmy profesjonalną firmę, która oferowała nawadnianie ogrodów w Toruniu. Tam można było znaleźć na prawdę ciekawe pozycje i porozmawiać z ludźmi pracującymi w danym zawodzie. Cieszyłem się, ponieważ w końcu mogłem zobaczyć jak wygląda fachowe i profesjonalne nawadnianie ogrodów. Nigdy wcześniej nie widziałem do tego sprzętu i chciałem nauczyć się jak najwięcej. Również na praktykach pokazywano nam jak wszystko funkcjonuje i mogliśmy korzystać z naszej wiedzy. Teraz z perspektywy czasu sam zainwestowałem w profesjonalne nawadnianie ogrodów i liczę, że moje przedsiębiorstwo odniesie sukces. Każde rośliny wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Również sam montaż wszelkich narzędzi bywa skomplikowany i trzeba wiedzieć jak się za to zabrać. Moje technikum nauczyło mnie bardzo dużo praktycznej wiedzy i mogłem się rozwijać. Na dodatek nie miałem żadnego problemu z późniejszym znalezieniem pracy.

Ofert było bardzo dużo, a ja nie mogłem się zdecydować gdzie zacząć pracować. Wszędzie wymagano ode mnie gruntownej wiedzy na temat nawadniania, pielęgnacji roślin. Cieszyłem się, że trafiłem do tak dobrego miejsca i teraz nie żałuję swojej decyzji. Zrobiłbym dokładnie tak samo.