Press "Enter" to skip to content

Najlepsze akcesoria na biwak

Dorota Romańska 0

Perspektywa spania pod gołym niebem jest kusząca dla każdego dziecka. Samo spanie poza domem jest wielką frajdą, a biwak z całą rodziną, będzie wielką przygodą. Jednak trzeba się do niego odpowiednio wcześnie przygotować. 

Co jest potrzebne na biwaku? 

akcesoria na biwak dla dzieciJeżeli planujemy wakacje z dzieckiem na łonie natury, to trzeba mieć odpowiedni sprzęt turystyczny, który pozwoli się schronić całej rodzinie. Na pewno musimy mieć namiot, który pomieści wszystkich członków rodziny i najlepiej żeby jeszcze zostało trochę wolnego miejsca. Jeżeli mamy trzyosobową rodzinę, to lepiej kupić czteroosobowy namiot, żeby było w nim komfortowo. Poza namiotem konieczną są śpiwory i specjalne karimaty. Akcesoria na biwak dla dzieci często pokrywają się z tymi, jakie potrzebują też dorośli. Może to być na przykład czołowa latarka a gumie, lub opasce, którą zakłada się na głowę, dzięki czemu przemieszczanie się po zmroku jest bezpieczne. Przydadzą się foteliki rozkładane, lub stołki, na których mogą siedzieć dzieci i dorośli. Bardzo przydatne są naczynia turystyczne, które powinny być wykonane  plastiku, ponieważ jest lekki i odporny na uszkodzenia i uderzenia. Jeżeli planujemy duo spacerować, to naszemu dziecku przyda się odpowiedni plecak turystyczny, do którego schowa wszystkie swoje potrzebne rzeczy i przy okazji nie będzie byt ciężki. Dzieci lubią pić ze słomki, a w czasie biwaku jest to najlepszy sposób na podawanie dziecku napojów. Szczelnie zamykane butelki z rurkami, mogą leżeć, lub stać w każdej pozycji, a nic się z nich nie wyleje. 

Jak widać akcesoriów koniecznych podczas biwaku jest sporo. Jednak przy zakupie warto się ograniczyć do tych najważniejszych, ponieważ jeżeli mamy namiot o niewielkich rozmiarach, a przemieszczamy się pieszo, to lepiej mieć jak najmniej rzeczy do noszenia.