Press "Enter" to skip to content

Montaż wyłączników kompaktowych

Maniek Legowski 0

Od kilku ładnych lat pracuję jako monter. Generalnie rzecz biorąc montuję przeróżne rzeczy, które są związane z techniką, technologią. Jednakże jestem myślę, że specjalistą od montaży wyłączników. Dlatego też najwięcej zleceń na montaż mam właśnie wyłączników. Generalnie nie jest łatwo zamontować wyłącznik.

Co jest najtrudniejsze w montażu wyłączników kompaktowych?

wyłączniki kompaktoweNajcięższy według mnie do zamontowania jest wyłącznik krańcowy. W takim wyłączniku znajduje się kompensacja mocy biernej, także trzeba dlatego szczególnie uważać. Przy takich wyłącznikach montuję zawsze przycisk bezpieczeństwa, także jak widać trochę czasu na tym schodzi. Jeszcze czasami klienci życzą sobie, żeby przy takim wyłączniki zamontować przekładnik prądowy, to już zadanie jest utrudnione można powiedzieć, że do granic możliwości. Jednakże zamontowałem już wiele, a wiele wyłączników, więc nie chwaląc się muszę powiedzieć, że całkiem sprawnie mi to wychodzi. Według mojej opinii najłatwiejsze są do zamontowania wytrzymałe wyłączniki kompaktowe. Ostatnio rzadko zdarza się, żebym je montował. Raczej, jak już dostaję zlecenie na montaż wyłączników, to są to te trudniejsze do zamontowania wyłączniki, o których wspomniałem wyżej. Ogólnie z mojej pracy jestem zadowolony. Co prawda czasami zdarzają się miesiące, że zleceń jest bardzo mały i przez to mniej zarabiam, ale na szczęście takie miesiące zdarzają się rzadko. Raczej nie narzekam na brak zleceń. Zawsze staram się wszystko robić najlepiej, jak tylko potrafię. Myślę, że moim atutem jest to, że przykładam ogromną wagę do detali.

Nie lubię wykonywać swojej pracy po tak zwanych ” łebkach „. Za to myślę, że ludzie mnie cenią i nie wahają się, czy do danej pracy zatrudnić mnie, czy też poszukać sobie innego montera, a monterów na rynku przecież jest bardzo, ale to bardzo dużo, także jest w czym wybierać.